Z Józefowa bez punktów (fotogaleria)

W wyjazdowym spotkaniu Ligi okręgowej siedlecka Pogoń uległa w Józefowie Płomieniowi Dębe Wielkie 2:3.

Biało-niebiescy do meczu przystąpili bez większych wzmocnień. Wszyscy zawodnicy z kadry meczowej, mieli status młodzieżowca.

Biało-niebiescy do meczu przystąpili bez większych wzmocnień, jednak w pierwszej połowie mieli więcej z gry i mogli objąć prowadzenie. Na bramkę Płomienia groźnie uderzali Tomasz Kacprzak, Bartosz Karczmarek, Sebastian Szcześniak i Sebastian Krawczyk, ale futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie. W 56 minucie Dominik Barciak przelobował Kamila Drożdża, a piłka odbijając się od słupka wtoczyła się za linię bramkową. Dziesięć minut później Piotr Ceranka sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy Płomienia i za to przewinienie arbiter ukarał go czerwoną kartką. Wyrównującą bramkę z 11 metrów zdobył Bartosz Malesa. Dwie minuty później siły na boisku się wyrównały, gdyż za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Paweł Chomka. W 78 minucie Pogoniści mogli zdobyć bramkę, jednak piłki wyłożonej przez Patryka Ciulaka nie umiał wpakować w idealnej sytuacji Michał Mularczyk. Zemściło się to dwie minuty później. Wtedy sprytnie rozegrany rzut rożny ponownie na gola zamienił Bartosz Malesa. Nadzieja dla Pogoni obudziła się w 84 minucie, kiedy to Ciulak z rożnego posłał piłkę wprost na głowę Mularczyka a ten wyrównał stan meczu. Płomień się nie poddał i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył zwycięskiego gola. Sytuacji sam na sam nie zmarnował Arkadiusz Mróz.

LICZBA MECZU

2 – W odstępie tylu minut arbiter meczu pokazał dwie czerwone kartki

PLANY POGONI

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w Wielki Piątek 25 marca o 16:00 z Tęcza Stanisławów w Siedlcach.

19.03.16, 15:00 – Józefów

Liga okręgowa: Płomień Dębe Wielkie – Pogoń II Siedlce 3:2 (0:0) Widzów: 40

Bramki: Bartosz Malesa 66 (k), 80, Arkadiusz Mróz 90 – Dominik Barciak 56, Michał Mularczyk 84

Płomień: 23. Kamil Dróżdż – 10. Radosław Malesa (29, 5. Paweł Chomka), 13. Marcin Świstak, 2. Arkadiusz Mróz, 18. Przemysław Bartkiewicz – 4. Paweł Jastrzębski (76, 7. Konrad Kwieciński), 14. Bartosz Malesa, 11. Mateusz Malesa, 17. Grzegorz Siporski, 19. Mateusz Kowalczyk – 9. Daniel Głuchowski (87, 8. Adrian Czajewski)

Pogoń II: 96. Piotr Antoszczuk – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 95. Patryk Ciulak, 14. Rafał Zin (74, 17. Michał Mularczyk), 5. Sebastian Krawczyk, 22. Bartosz Karczmarek (79, 11. Patryk Skrzypek), 19. Tomasz Kacprzak (60, 77. Mateusz Wassilow) – 7. Dominik Barciak

Żółte kartki: Daniel Głuchowski 17, Mateusz Malesa 90+3 – Rafał Zin 41, Patryk Ciulak 44

Czerwone kartki: Paweł Chomka 67 (za brutalny faul) – Piotr Ceranka 65 (za faul taktyczny)

Sędzia: Łukasz Krystosiak (Siedlce)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej