Pokonać lidera

Po roku przerwy drużyna KPS Siedlce melduje się w fazie play-off I ligi. W pierwszej rundzie nie czeka łatwe zadanie, gdyż po drugiej stronie siatki staną gracze lidera GKS Katowice.

W zeszłym sezonie KPS otarł się o fazę play-off. Ostatecznie do awansu zabrakło jednego seta i siedlczanie zakończyli grę po rundzie zasadniczej. 9 miejsce odebrano jako porażkę. Po wielu zmianach w przerwie wakacyjnej siedlecki klub znowu do ostatniej kolejki walczył o dostanie się do fazy pucharowej. Tym razem się udało, ale faworytem na pewno będzie drużyna lidera. GKS Katowice to beniaminek budowany z myślą o grze o najwyższe cele. Jednak jak mówią zawodnicy „play-offy rządzą się swoimi prawami”, więc póki piłka w grze sprawa awansu jest otwarta.

Spotkania obu zespołów w rundzie zasadniczej były dość zacięte. Na początku listopada w Katowicach KPS zwyciężył 3:1 (18:25, 25:23, 25:23, 25:23), natomiast w marcu w Siedlcach rewanż wzięła drużyna GKS wygrywając 3:0 (33:31, 25:18, 25:23). Pierwszy mecz ćwierćfinału I ligi pomiędzy KPS a GKS odbędzie się w sobotę 2 kwietnia w Siedlcach o godzinie 18:00.