Dwie różne połowy

Pogoń Siedlce przegrała 12:15 z liderem Ekstraligi – Arką Gdynia.

Siedlczanie wyjechali do Gdyni osłabieni brakiem Norberta Kargola i Mateusza Lamenta. Wyniki poprzedniej kolejki ułożyły się niekorzystnie dla Pogoni, więc drużyna Andrzeja Kozaka nie miała wyjścia i musiała powalczyć na trudnym terenie o punkty.

Mecz w Gdyni miał dwa odmienne oblicza. W pierwszej połowie dominowali gospodarze, co potwierdzili dwoma przyłożeniami, karnym i podwyższeniem. Po przerwie Pogoniści uszczelnili defensywę i zabrali się za odrabianie strat. Dwie piątki Grzegorza Muszyńskiego i podwyższenie Daniela Gduli nie wystarczyły do wywiezienia znad morza choćby remisu. Co prawda za sprawą nikłej porażki 12:15 siedlczanie zgarnęli oczko za bonus defensywny, jednak ich apetyty były większe.

W niedzielę 10 kwietnia o 16:00 siedlczan czeka arcyważne spotkanie. Rywalem Pogoni będą Budowlani Łódź, którzy po dwóch wiosennych zwycięstwach zepchnęli drużynę Kozaka na – najgorsze – piąte miejsce.

02.04.16, 14:00 – Gdynia
Ekstraliga: Arka Gdynia – Awenta MKS Pogoń Siedlce 15:12 (15:0)
Punkty: Mateusz Plichta 5 (P), Radosław Rakowski 5 (P), Szymon Sirocki 5 (pd, K) – Grzegorz Muszyński 10 (2 P), Daniel Gdula 2 (pd)
Pogoń: Paweł Tokarski (46 Piotr Zemła), Rafał Biernacki (41 Tomasz Gołąb), Adrian Chróściel, Marek Mirosz, Dawid Dybowski, Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński, Jakub Bobruk (41 Daniel Trybus), Daniel Gdula, Tomasz Biernacki, Michał Węzka (42 Piotr Skałecki), Piotr Psuj, Mateusz Dąbrowski, Przemysław Rajewski (53 Adam Dudek)