KPS bez szans (fotogaleria)

Niespełna godzinę i 15 minut trwał pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy KPS Siedlce a GKS Katowice. Siedlczanie nie potrafili przeciwstawić się faworytowi i przegrali z kretesem 0:3.

W obecnym sezonie drużyna KPS ciągle boryka się z problemami zdrowotnymi. Tak jak przez całą rundę zasadniczą, tak i w play-off kontuzje nie opuszczają zawodników i krzyżują plany trenera Witolda Chwastyniaka. Na pierwszy mecz z GKS Katowice szkoleniowiec miał do dyspozycji tylko dziesięciu graczy. Problem pojawił się na przyjęciu, gdyż wejść na boisko nie mogli Kamil Gutkowski i Paweł Rejowski. W przeciwnej sytuacji byli goście, którzy przyjechali do Siedlec w pełnym trzynastoosobowym składzie.

W dwóch pierwszych partiach gospodarze byli tłem dla przyjezdnych. W miarę upływu seta goście powiększali przewagę, a siedleccy zawodnicy tylko momentami potrafili się im przeciwstawić. Dopiero w trzeciej partii gra się wyrównała, jednak tylko do połowy seta. Tuż przed drugą przerwą techniczną katowiczanie rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Od stanu 14:14 nasi gracze zdobyli tylko cztery „oczka”. Przyczynę tak wyraźnej porażki można upatrywać w braku przyjmujących. W sobotnim meczu kilka akcji KPS rozegrał z dwoma atakującymi na boisku.

PLANY KPS

Rywalizacja w ćwierćfinale przenosi się do Katowic. Po triumfie w Siedlcach gospodarze będą chcieli równie szybko wygrać 9 kwietnia na własnym parkiecie i cieszyć się z awansu do najlepszej „czwórki” I ligi. Jeżeli jednak KPS się podniesie i zwycięży w sobotę, to decydujący o awansie mecz odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia.

02.04.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I mecz 1/4 finału play-off: KPS Siedlce – GKS Katowice 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)