Nie dali się pokonać (fotogaleria)

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego zremisowali w meczu sparingowym z IV-ligowym Naprzodem Skórzec 3:3.

Początek spotkania należał do grającego w wyższej klasie rozgrywkowej Naprzodu. W 11 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Jarosław Kisiel, pokonując w sytuacji sam na sam Piotra Antoszczuka. Za chwilę padła druga bramka dla Skórca. Błąd defensywy siedlczan wykorzystał trafiając do pustej bramki Jakub Szymczyk. W 16 minucie Naprzód strzelił trzeciego gola. Podanie Adama Chojeckiego skutecznie wykorzystał Piotr Skóra i wydawało się, że wynik jest już przesądzony. Cztery minuty później obudzili się jednak Pogoniści, gdy bramkę po zamieszaniu w polu bramkowym zdobył Bartosz Karczmarek. W 24 minucie kontaktowego gola strzelił Paweł Łydkowski po celnej cetrze z rzutu rożnego Patryka Ciulaka. Tuż przed przerwą siedlczanie wyrównali po indywidualnej akcji Ciulaka, który przelobował Marcina Adamiaka. W drugiej połowie gra była chaotyczna z obu stron i więcej goli w spotkaniu nie padło.

W zespole Naprzodu zaprezentowali się byli Pogoniści: Radosław Całka, Paweł Marchel, Marcin Adamiak, Adam Chojecki, Łukasz Czarnocki i Mateusz Kacprzak. Z kolei byłym piłkarzem Mazowsza Siedlce był Jakub Szymczyk, a trenerem Naprzodu jest były piłkarz Pogoni – Kamil Wereda.

W Pogoni wystąpił grający w przeszłości w Naprzodzie Michał Mularczyk. Szkoleniowiec Pogoni Marcin Tomaszewski był kiedyś zawodnikiem i trenerem drużyny ze Skórca.

Kolejny mecz Pogoń II Siedlce zagra w ramach Ligi okręgowej. 17 kwietnia (niedziela) o 16:00 zmierzy się w Siedlcach z liderem rozgrywek – Podlasiem Sokołów Podlaski.

08.04.16, 19:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 3:3 (3:3)

Bramki: Bartosz Karczmarek 20, Paweł Łydkowski 24, Patryk Ciulak 43 – Jarosław Kisiel 11, Jakub Szymczyk 12, Piotr Skóra 16

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46, 12. Michał Chałupka) – 16. Sebastian Szcześniak (85, 3. Cezary Anusiewicz), 15. Piotr Ceranka, 4. Paweł Łydkowski, 9. Bartosz Szostek (81, 6. Dominik Krupa) – 6. Patryk Ciulak, 10. Dominik Barciak, 17. Rafał Zin (53, 18. Michał Mularczyk), 11. Bartosz Karczmarek (68, 23. Dawid Krawczyk), 20. Tomasz Kacprzak (46, 5. Mateusz Wassilow) – 21. Jakub Malinowski (46, 8. Patryk Skrzypek)

Sędziowie: Damian Śliwiński, Emilia Strzalińska (oboje Siedlce)