W regionie: Maza wciąż niepokonana (fotogaleria)

Piłkarze mińskiej Mazovii zachowali miano niepokonanych w rundzie wiosennej. Mimo ogromu sytuacji podopieczni Roberta Gójskiego bezbramkowo zremisowali z Mławianką Mława.

Gospodarze musieli sobie radzić bez Damiana Guzka, którego z gry wykluczył uraz pleców. W składzie Mazovii zaprezentowali się inni ekspogoniści: Karol Budzikur między słupkami, Jarosław Krajewski na defpomie i Mateusz Janusiewicz na „dziesiątce”.

Mecz ułożyłby się idealnie dla Mazovii, gdyby sędzia uznał bramkę Piotra Sobótki w 8 minucie. Arbiter potrzebował pomocy asystenta, aby orzec w tej sytuacji, jednak ostateczna decyzja nie okazała się przychylna dla mińszczan. Kolejny fragment spotkania bez wielkiej przesady można określić jako kopanina. W 26 minucie Mateusz Leśniewski poradził sobie z kąśliwym uderzeniem Jewhena Romanowa. Chwilę później odpowiedziała Mławianka. W decydującym momencie akcji gości Budzikur uprzedził Szymona Masiaka. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron drużyna Gójskiego ruszyła do zmasowanych ataków, czego efektem były dogodne okazje Sobótki i Rafała Słowika. Bramka dla Mazy wisiała w powietrzu, jednak sytuacja diametralnie zmieniła się w 50 minucie. Budzikur sfaulował w polu karnym Jarosława Sawickiego, pomimo protestów gości wychowanek Pogoni został ukarany jedynie żółtą kartką. Do jedenastki podszedł Marcin Tomczak, lecz golkiper Mazovii wyczuł jego intencję i zmazał swoją winę. Kolejny fragment upłynął pod znakiem walki mińskiej ofensywy ze znakomicie dysponowanym Leśniewskim. Golkiper Mławianki okazał się zaporą nie do pokonania dla Mazovii. Ani Sobótka, ani Łukasz Puciłowski nie byli w stanie zmusić 27-letniego bramkarza do kapitulacji. Remis 0:0 został przyjęty w Mińsku Mazowieckim z niedosytem, wszak cztery poprzednie wiosenne spotkania kończyły się zwycięstwami Mazovii. Drużyna Gójskiego wciąż pozostaje niepokonana, a to z pewnością pozytyw.

W środę Mazovia podejmie III-ligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki w 1/8 finału Pucharu Polski MZPN. Z kolei w niedzielę mińszczanie zawitają do Skórca, aby sprawdzić się w IV-ligowych derbach regionu siedleckiego.

09.04.16, 12:00 – Mińsk Mazowiecki
IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Mławianka Mława 0:0
Mazovia: 12. Karol Budzikur – 16. Jewhen Romanow, 6. Adrian Abelski, 4. Alan Grabek, 13. Michał Herman – 19. Piotr Sobótka, 17. Łukasz Puciłowski, 14. Jarosław Krajewski, 10. Mateusz Janusiewicz, 21. Daniel Smuga (79, 20. Jakub Popławski) – 11. Rafał Słowik (57, 9. Marcin Kowalczyk)
Mławianka: 1. Mateusz Leśniewski – 6. Filip Francuz, 14. Maciej Komorowski, 3. Wiktor Abramczyk, 5. Krzysztof Dąbkowski – 2. Szymon Masiak, 7. Marcin Tomczak, 4. Emil Brzozowski, 9. Paweł Alancewicz (46, 20. Jarosław Sawicki), 15. Konrad Rusiecki – 13. Karol Podliński

Żółte kartki: Karol Budzikur 51, Marcin Kowalczyk 66, 89, Alan Grabek 85 – Konrad Rusiecki 59

Czerwona kartka: Marcin Kowalczyk 89 (za dwie żółte)

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)

W 52 minucie Marcin Tomczak nie wykorzystał rzutu karnego – Karol Budzikur obronił.