W regionie: IV-ligowe derby dla Mazovii

Podopieczni Roberta Gójskiego powrócili w Skórcu na zwycięską ścieżkę. Mazovia okazała się zdecydowanie lepsza w IV-ligowych derbach od Naprzodu, zdobywając aż pięć bramek.

Derbowe spotkanie toczyło się pod dyktando mińszczan. Mazovia nie narzuciła zawrotnego tempa gry, ale przeważała bezdyskusyjnie. Podopieczni Gójskiego objęli prowadzenie w 9 minucie. Rafał Słowik został zatrzymany przez defensywę gospodarzy, jednak Michał Herman dopadł do bezpańskiej piłki i posłał ją do siatki obok bezradnego Marcina Adamiaka. W 26 minucie Jewhen Romanow był bliski powiększenia dorobku Mazy, jednak jego strzał z rzutu wolnego z 18 metrów minął bramkę Naprzodu. Po pół godzinie przeciętnej gry Naprzód błysnął dwiema akcjami. Najpierw Piotr Skóra niecelnie główkował po znakomitej centrze Kamila Księżpolskiego, a chwilę później Jarosław Kisiel zmarnował 100-procentową sytuację. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 44 minucie. Daniel Smuga perfekcyjnie zagrał do Łukasza Puciłowskiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem Adamiaka w sytuacji sam na sam. Do przerwy Maza prowadziła 2:0.

Jeżeli Naprzód posiadał plan odrobienia strat w drugiej połowie to legł on w gruzach w 48 minucie. Najpierw błąd Adamiaka wykorzystał Rafał Słowik, umieszczając piłkę w opuszczonej bramce. Chwilę później sfrustrowany Paweł Marchel został ukarany czerwoną kartką za nadmierną brutalność w grze. W 55 minucie Damian Świątek sfaulował w polu karnym Smugę, a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny wykorzystał Romanow. Prowadzenie 4:0 wprowadziło rozluźnienie w szeregi Mazovii. Naprzód w ostatnich dwóch kwadransach raz po raz przedzierał się w pole karne gości. Karol Budzikur był jednak dobrze dysponowany i nie dał się ani razu pokonać, choć wybornych okazji gospodarzom nie brakowało. W doliczonym czasie gry Mazovia przeprowadziła koronkową akcję, którą wykończył rezerwowy Dawid Matak. 21-letni skrzydłowy ustalił wynik spotkania na 5:0 dla mińszczan.

W następnej kolejce Mazovia podejmie lidera z Przasnysza (23 kwietnia, godz. 16:00), natomiast Naprzód tego samego dnia zagra w Bieżuniu z Wkrą (godz. 15:00).

W barwach Naprzodu zagrali byli Pogoniści: Marcin Adamiak, Adam Chojecki, Mateusz Kacprzak, Kamil Księżopolski, Paweł Marchel i Dorian Zając. Z kolei w Mazovii swoje umiejętności zaprezentowali: Karol Budzikur, Paweł Dębała, Mateusz Janusiewicz i Jarosław Krajewski. Trenerami obu IV-ligowców są ekspogoniści: Kamil Wereda (Naprzód) i Robert Gójski (Mazovia).

17.04.16, 16:00 – Skórzec
IV liga: Naprzód Skórzec – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:5 (0:2)