Bezcenne trzy punkty (multimedia)

Pogoń Siedlce po bramce Mateusza Żytki z rzutu karnego pokonała 1:0 na własnym boisku GKS Bełchatów.

Na ławce trenerskiej zabrakło Marcina Sasala, który został ukarany przez komisję dyscyplinarną PZPN i nie może prowadzić biało-niebieskich. W kadrze zabrakło Adama Dudy, który musi pauzować dwa mecze z obejrzenie czerwonej kartki w meczu z Miedzią Legnica. W „18” meczowej znalazł się Damian Świerblewski, który ostatnio był kontuzjowany.

W 29 minucie po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska strzelał Szymon Stanisławski, ale to uderzenie nie sprawiło problemów golkiperowi Pogoni. Cztery minuty później z dystansu próbował strzelać Mariusz Rybicki, jednak w bramce dobrze interweniował Paweł Lenarcik. Tuż przed końcem pierwszej odsłony po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym Konrad Wrzesiński wycofał futbolówkę do Rybieckiego, ten uderzył, ale trafił w obrońcę.

Pierwszy groźny strzał w drugiej odsłonie oddał Stanisławski. W 58 minucie Łukasz Wroński w dobrej sytuacji trafił w obrońcę. Siedem minut później Pogoń wyprowadziła groźny kontratak. Wrzesiński zagrał do Rybickiego, ten będąc na skrzydle zszedł do środka, po czym uderzył, ale piłka po dotknięciu obrońcy gości przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później w podobnej sytuacji nad bramką strzelił Wrzesiński. 70 minuta: strzał Rybickiego w krótki róg bez problemów obronił bramkarz GKS. W 78 minucie sprzed pola karnego mocny strzał, ale w środek bramki oddał Rafał Augustyniak. W 81 minucie bramkarz z Bełchatowa sfaulował Rybickiego w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny chwilę później na gola zamienił Mateusz Żytko.

Po strzeleniu bramki przyjezdni próbowali doprowadzić do remisu, ale siedlczanie dobrze się bronili i dowieźli to zwycięstwo do końca meczu.

W ekipie Pogoni wystąpił był zawodnik GKS Bełchatów Rafał Misztal. Natomiast w zespole z Bełchatowa zagrał wychowanek Pogoni Cezary Demianiuk.

LICZBY MECZU

1 – pierwszy mecz na stadionie w Siedlcach przeciwko biało-niebieskim rozegrał wychowanek Pogoni – Cezary Demianiuk

12 – tyle żółtych kartek w rozgrywkach I ligi obejrzał już Daniel Chyła

Następne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w sobotę 7 maja 19:10 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

30.04.16, 18:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów 1:0 (0:0) Widzów: 1632

Bramka: Mateusz Żytko 82 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 6. Marcin Paczkowski (55, 13. Kamil Dmowski) – 25. Rafał Augustyniak, 20. Bartosz Osoliński, 11. Kamil Jonkisz (76, 7. Daniel Dybiec – 10. Mariusz Rybicki (90+2, 24. Damian Świerlewsbki), 19. Daniel Gołębiewski

GKS: 1. Paweł Lenarcik – 25. Piotr Witasik, 42.Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna (37, 46. Mateusz Szymorek), 8. Lukáš Kubáň – 11. Łukasz Wroński (81, 30. Albin Maciejewski), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda, 7. Petr Zapalač – 66. Szymon Stanisławski, 15. Hieronim Gierszewski (67, 23. Cezary Demianiuk)

Żółte kartki: Daniel Chyła 29, Marcin Paczkowski 45 – Hieronim Gierszewski 14, Petr Zapalač 51, Cezary Demianiuk 90, Mateusz Szymorek 90+3

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)