Piknik z Orkanem (fotogaleria)

W swoim pierwszym meczu w grupie spadkowej Pogoniści rozprawili się z Orkanem i praktycznie zapewnili sobie 5 lokatę na koniec sezonu.

Podopieczni Andrzeja Kozaka powrócili na ekstraligowe boiska po 3-tygodniowej przerwie. W wyjściowym składzie zabrakło Norberta Kargola i Kamila Łódzkiego (obaj kontuzje), Bartosza Nasiłowskiego (ślub) oraz Piotra Skałeckiego. Ich brak był jednak niczym w porównaniu do problemów kadrowych Orkana…

Sochaczewianie przyjechali do Siedlec w 13-osobowym składzie. Pogoniści pierwsze cztery akcje zakończyli powodzeniem, osiągając prowadzenie 24:0. Trener Kozak już w 13 minucie rozpoczął wpuszczanie rezerwowych. Do przerwy gospodarze wygrywali 48:0. Po zmianie stron Orkan odżył. Mecz był rozstrzygnięty, ale goście z powodzeniem szukali luk w niezgranej siedleckiej defensywie. W 48 minucie Orkan zapisał pierwsze punkty na swoim koncie. Po akcji 5+2 murawę opuściło dwóch Pogonistów, aby dalsza część meczu toczyła się w równych składach (13 na 13). Orkan minimalnie przegrał drugą połówkę, ale dzięki czterem przyłożeniem wyjechał z Siedlec z ofensywnym bonusem. Ostatecznie Pogoniści wygrali 82:26.

CIEKAWOSTKA

Arbitrem derbowego starcia pomiędzy Pogonią a Orkanem był Francuz Francois Giroud.

W sobotę 14 maja Pogoniści zagrają na wyjeździe ze Skrą Warszawa. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy ul. Wawelskiej zabrzmi o 14:00.