czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wyjazdowa niemoc trwa

W meczu 29 kolejki I ligi Pogoń Siedlce na wyjeździe przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0:3.

Na ławce trenerskiej po raz kolejny zabrakło Marcina Sasala, który w dalszym ciągu odbywa karę nałożoną przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za swoje słowa po meczu Pogoń – Miedź. Ponadto w kadrze biało-niebieskich nie znaleźli się zawieszeni za kartki: Daniel Chyła Adam Duda oraz kontuzjowany Ernest Dzięcioł.

Pierwszy strzał w meczu oddał Wojciech Trochim, a Rafał Misztal sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później groźnie było pod bramką gospodarzy po wrzucie Kamila Jonkisza z autu, ale czujną interwencją na linii wykazał się zawodnik gospodarzy Sebastian Szczepański. W kolejnych minutach spotkania Rafał Augustyniak dwukrotnie nieskutecznie próbował zaskoczyć Łukasza Radlińskiego. Po niespełna pół godzinie gry na prowadzenie wyszła Sandecja. Maciej Małkowki z rzutu wolnego zacentrował piłkę w pole karne Pogoni, a tam najlepiej zachował się Przemysław Szarek i skierował ją do siatki siedlczan. Po tym trafieniu gospodarze chcieli pójść za ciosem. Osiągnęli oni swój cel w 40 minucie. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę strzałem głową zdobył Filip Piszczek. Do przerwy więcej goli już nie padło i Sandecja prowadziła 2:0.

W 55 minucie Pogoń mogła strzelić gola kontaktowego. Dawid Dzięgielewski dograł w pole karne, gdzie Konrad Wrzesiński w dogodnej sytuacji nie trafił w światło bramki. Z kolei po godzinie gry znów zaatakowała Sandecja. Szarek zacentrował w pole karne, a tam Arkadiusz Aleksander strzałem głową minimalnie chybił. W 77 minucie kolejną niezłą akcję skonstruowali gospodarze, ale tym razem nie zdołał jej wykończyć Dawid Janczyk. 6 minut później ponownie zaatakował zespół z Nowego Sącza. Po zespołowej akcji bramkę zdobył Piszczek, ustalając tym samym wynik meczu.

LICZBY MECZU

8 – w tylu kolejnych wyjazdowych spotkaniach Pogoń schodziła z boiska pokonana

2 – tyle punktów w tabeli dzieli 11. Pogoń i 17. MKS Kluczbork

W następnej kolejce 11 maja o godzinie 20:30 Pogoń przed własną publicznością podejmie Olimpię Grudziądz. Mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat.

07.05.16, 19:10 – Nowy Sącz

I liga: Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: Przemysław Szarek 29, Filip Piszczek 40, 83

Sandecja: 16. Łukasz Radliński – 4. Przemysław Szarek, 55. Witalij Berezowskyj, 26. Martin Cseh, 24. Kamil Słaby – 37. Bartłomiej Dudzic (86, 20. Adrian Danek), 11. Matej Náther, 15. Sebastian Szczepański (27, 19.Filip Piszczek), 10. Wojciech Trochim, 8. Maciej Małkowski – 61. Arkadiusz Aleksander (77, 9. Dawid Janczyk)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Rafał Augustyniak – 11. Kamil Jonkisz (76, 27. Rafał Maćkowski), 7. Daniel Dybiec (46, 26. Dawid Dzięgielewski), 6. Marcin Paczkowski, 20. Bartosz Osoliński (76, 24. Damian Świerblewski) 10. Mariusz Rybicki – 19. Daniel Gołębiewski

Żółte kartki: Sebastian Szczepański 13, Matej Náther 43, Kamil Słaby 51 – Daniel Gołębiewski 34, Bartosz Osoliński 67

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)