Polki na 11 miejscu w Rzymie

Autor:
Dodano: 2016/05/09 20:53    views 2707

Reprezentacja Polski w składzie z Olgą Niedziałek (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) zajęła 11 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chodzie sportowym, które były rozgrywane w Rzymie.

Najwyższą lokatę z polskich juniorek zajęła Zofia Kreja, która z czasem 48:50 zajęła 22 miejsce. Na mecie 10-kilometrowej trasy młoda Polka była tak wycieńczona, że potrzebowała pomocy medycznej. Niedziałek dobiegła na 34 miejscu (czas: 50:18), ale byłoby lepiej gdyby nie karny postój na trasie. Na trasie chodu dominowały Chinki, które wygrały zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Łukasz Niedziałek na tym samym dystansie, ale wśród juniorów, zajął 34 lokatę z czasem 44:12 i był najszybszy spośród Polaków. Indywidualny laur trafił do Chińczyka Zhanga Juna, natomiast w klasyfikacji drużynowej wygrali Meksykanie, zaś biało-czerwoni zajęli 14 miejsce.

źródło: własne / PZLA.pl; foto: Getty Images