Twierdza Siedlce zdobyta (fotogaleria)

W meczu 30 kolejki I ligi siedlecka Pogoń przegrała na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 1:2.

Na ławce trenerskie zabrakło Marcina Sasala, który odbywa karę nałożoną przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Do składu powrócił Adam Duda, który ostatnio pauzował za czerwoną kartkę. Zajął on miejsce Mariusza Rybickiego. Zabrakło natomiast nadal pauzującego za żółte kartoniki Daniela Chyły oraz kontuzjowanego Ernesta Dzięcioła.

Spotkanie dobrze mogli rozpocząć przyjezdni. W 2 minucie Konrad Wrzesiński stracił futbolówkę w niebezpiecznym miejscu, piłkę przejął Adam Banasiak, który uderzył mocno na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Rafał Misztal. Kolejne minuty to mecz walki w środku pola. W 32 minucie po dośrodkowaniu Banasiaka niecelnie główkował Nildo. Cztery minuty później Daniel Gołębiewski dośrodkował do Adama Dudy, ten oddał strzał z kilku metrów, jednak dobrze w bramce spisał się Bartosz Fabiniak. W 41 minucie Wrzesiński zdecydował się na uderzenie z bliskiej odległości i piłka lecąca w światło bramki po rykoszecie wyszła na róg. Tuż przed przerwą Michal Piter-Bučko po centrze z rzutu wolnego Banasiaka strzelił głową tuż obok bramki.

Do drugiej odsłony Pogoń przystąpiła z jedną zmianą. Na placu gry pojawił się Mariusz Rybicki, który zmienił Dudę. Po godzinie gry mocny strzał Nildo na raty obronił golkiper biało-niebieskich. W 68 minucie z ostrego kąta próbował strzelać Kamil Jonkisz, jednak dobrze bramce spisał się Fabiniak. 74 minuta: Najlepszą okazję na gola dla Pogoni miał Damian Świerblewski, który uderzył głową, a futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Nildo. Chwilę później po kontrataku Olimpia wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Banasiak, który wykorzystał dobre podanie Nildo. Gospodarze po starcie gola szybko dążyli do tego, by doprowadzić do remisu i to udało im się w 79 minucie, kiedy to Rybicki strzałem z woleja z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Nildo pokonał Misztala strzałem głową i zespół z Grudziądz ponownie wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie po końcowym gwizdku sędziego to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów i wyprzedzili w tabeli siedlczan, którzy trafili do strefy spadkowej.