Bez strat w stolicy

Podopieczni Andrzeja Kozaka ponownie udowodnili, że przerastają o klasę rywali z grupy spadkowej, nawet grając na pół gwizdka. Pogoniści wygrali w stolicy 28:0 ze Skrą.

Pogoniści tydzień wcześniej nie mieli litości dla zdziesiątkowanego Orkana. Siedlczanie zdawali sobie sprawę, że w razie zwycięstwa ze Skrą będą pewni zajęcia 5 lokaty na koniec sezonu.

W pierwszej połowie Skra potrafiła zepchnąć siedlczan do defensywy. Podopieczni Andrzeja Kozaka mieli przewagę w stałych fragmentach gry, jednak na skutek błędów własnych nie potrafili zrobić z niej użytku. Do przerwy Pogoń prowadziła 7:0. Po zmianie stron siedlczanie odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Goście górowali doświadczeniem, choć momentami w ich grze brakowało ostatniego podania. Pogoniści dołożyli trzy przyłożenia i wygrali 28:0.

Po zwycięstwie w Warszawie drużynę Kozaka czeka miesięczna przerwa od zmagań w Ekstralidze. Dopiero w czasie weekendu 11-12 czerwca Pogoń wyjedzie do Sochaczewa, aby tam zmierzyć się z Orkanem.

14.05.16, 14:00 – Warszawa
Ekstraliga: Skra Warszawa – Awenta MKS Pogoń Siedlce 0:28 (0:7)
Punkty: Przemysław Rajewski 13 (P, 4 pd), Jakub Bobruk 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Mateusz Lament 5 (P)
Pogoń: Tomasz Gołąb (45 Paweł Tokarski), Adrian Chróściel, Piotr Zemła (60 Paweł Krasuski), Marek Mirosz (50 Mateusz Siekierka), Dawid Dybowski (60 Dawid Rajewski), Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński (30-45 Mateusz Siekierka, 55 Rafał Biernacki), Jakub Bobruk, Daniel Gdula (41 Daniel Trybus), Tomasz Biernacki, Michał Węzka, Piotr Psuj, Przemysław Rajewski (60 Adam Dudek), Mateusz Lament