sobota, 20 kwietnia 2024r.

Skromny triumf (fotogaleria)

Druga drużyna biało-niebieskich pokonała na własnym boisku Victorię Kałuszyn 1:0. Jedyną bramkę na początku spotkania zdobył Rafał Maćkowski.

Do spotkania rezerwy przystąpiły wzmocnione m.in. Łukaszem Wójcikiem, Damianem Świerblewskim, Krzysztofem Bodzionym, Rafałem Maćkowskim oraz powracającym po kontuzji Ernestem Dzięciołem.

Zwycięska bramka padła już w 4 minucie gry. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie, zgranie i Rafał Maćkowski głową z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Później Pogoniści przeważali na boisku, jednak goście z Kałuszyna świetnie się bronili i czasami groźnie kontrowali. W drugiej połowie mimo że Pogoń miała przewagę na boisku nie potrafiła podwyższyć rezultatu. Nie pomogła nawet gra w przewadze, kiedy to w 77 minucie Igor Madziar musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem drużyny Marcina Tomaszewskiego.

W zespole Victorii wystąpili byli Pogoniści: Igor Madziar i Michał Czarczyński. Trenerem zespołu z Kałuszyna jest również były Pogonista – Michał Artych.

LICZBA MECZU

1 – tyle bramek padło w dzisiejszym spotkaniu oraz tyle brakuje Pogoni II do zdobycie setnego ligowego gola w tym sezonie.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II zagra we wtorek. Będzie to mecz sparingowy z a-klasową Wektrą Zbuczyn. Kolejne ligowe spotkanie odbędzie się w sobotę 21 maja o 15:00 w Siennicy z Feniksem.

15.05.16, 19:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Liga okręgowa: Pogoń II Siedlce – Victoria Kałuszyn 1:0 (1:0) Widzów: 150

Bramka: Rafał Maćkowski 4

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 16. Łukasz Wójcik – 95. Patryk Ciulak, 7. Dominik Barciak, 9. Krzysztof Bodziony, 26. Ernest Dzięcioł, 28. Damian Świerblewski (62, 13. Sebastian Szcześniak) – 27. Rafał Maćkowski

Victoria: 12. Marcin Ciechański – 21. Hubert Ławecki, 20. Jacek Gójski, 9. Maciej Polemberski, 7. Kamil Kubicki – 8. Bartosz Krążała (49, 17. Maciej Abramkowski), 2. Łukasz Gągol, 14. Sebastian Wereszczak, 10. Igor Madziar, 11. Michał Czarczyński – 13. Pawieł Rafałowicz (85, 23. Łukasz Stryczyński)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 43, Dominik Barciak 77 – Igor Madziar 53, 77

Czerwona kartka: Igor Madziar 77 (za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Ołowski (Siedlce)