W regionie: Naprzód walczy o utrzymanie (fotogaleria)

W ostatnich IV-ligowych derbach regionu siedleckiego w bieżącym sezonie Naprzód wygrał 2:1 z Czarnymi.

Węgrowianie przyjechali do Skórca w osłabionym składzie, ale z 4-punktową przewagą w ligowej tabeli. Dla Naprzodu był to mecz ostatniej szansy, aby zniwelować stratę do Czarnych, plasujących się na względnie bezpiecznej lokacie.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł klarownych okazji dla żadnej ze stron. Sygnał do ataku dał w 16 minucie Bartłomiej Zenik, który po ładnym uderzeniu trafił w słupek. Odpowiedź Naprzodu była zabójczo skuteczna. Mateusz Kafara z 20 metrów posłał piłkę pod poprzeczkę, a Krzysztof Ufnal nie był w stanie jej odbić. W 25 minucie Czarni wyrównali. Z rzutu wolnego Marcin Gryglas zacentrował do Rafała Komosy, który popisał się celnym uderzeniem z głowy. W pierwszej połowie Naprzód miał jeszcze trzy dogodne sytuacje do powrotu na prowadzenie, jednak Ufnal nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron tempo meczu wzrosło. W 47 minucie Gryglas sprawdził czujność Pawła Krawczyka po uderzeniu z dystansu. Chwilę później wymarzoną sytuację po błędzie golkipera Naprzodu miał Komosa, jednak nie trafił do pustej bramki. W 63 minucie akcje meczu przeprowadził Paweł Marchel. 23-letni pomocnik po sprytnym zgraniu piłki głową stanął oko w oko z Ufnalem i dokonał egzekucji. Na kwadrans przed końcem spotkania bramkarz węgrowian popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki, który powinien skończyć się golem. Lob Kafary nie był jednak wystarczająco precyzyjny. W końcówce Czarni rzucili wszystkie siły do ofensywy, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Naprzód wygrał 2:1 i traci tylko oczko do Czarnych na dwie kolejki przed metą sezonu 2015-16.

W drużynie ze Skórca grali zawodnicy z przeszłością w Pogoni: Radosław Całka, Adam Chojecki, Mateusz Kacprzak, Paweł Marchel i Paweł Wasiluk, zaś w Mazowszu Siedlce występował kiedyś Jakub Szymczyk. Z kolei w Czarnych z byłych Pogonistów można było ujrzeć: Mateusza Stecia, Rafała Komosę i Dżamala Hawariego.