Memoriałowy rekord Gadomskiej

   
Autor:
Dodano: 2016/06/05 8:32    views 5739

Julia Gadomska (rocznik 2001) pobiła 41-letni rekord Polski młodziczek na 400 metrów! Reprezentantka Pogoni Siedlce dokonała tego wyczynu w czasie Memoriału im. Henryka Guta.

15-letni sprinterka debiutowała na dystansie jednego okrążenia i od razu zapisała się w historii polskiej lekkoatletyki. Gadomska przebiegła 400 metrów w 55.95 sekundy, poprawiając o 0.19 sekundy rekord Polski młodziczek, który od 1975 roku dzierżyła Maria Byczkowska.

Podopieczna Janusza Maciejewskiego po raz kolejny dała próbkę swoich olbrzymich możliwości. Oby talent siedleckiej perełki rozwijał się prawidłowo!

 

źródło: własne / sprinterzy.com; foto: własne

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ela
Gość
Ela
5 lat 7 miesięcy temu
Aż żal patrzeć jak z roku na rok, poważna impreza lekkoatletyczna w Siedlcach za sprawą organizatorów, staje się mało znaczącym i byle jak przygotowanym wydarzeniem. Królowa sportu jest u nas niestety traktowana po macoszemu. Szkoda, bo pamiętam czasy, gdy Memoriał Guta był pięknym świętem lekkoatletyki. Pomijając brak informacji, czy reklamy wydarzenia w lokalnych mediach co odbija się brakiem widowni, dziś organizatorów nie stać nawet na odpowiednią oprawę ceremonii uhonorowania zwycięzców. Do tego obsada sędziowska o średniej wieku 60+, ludzie, którzy sprawiają wrażenie ciężko schorowanych lub zmęczonych życiem. Smutne. Może warto zastanowić się, czy jest sens dalej prowadzić tę imprezę, bo… Czytaj więcej »
wpDiscuz
KONTRAHENCI

Patronat medialny