Trzy dublety (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce pokonała na własnym boisku rezerwy mińskiej Mazovii aż 6:0.

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przystąpili do meczu wzmocnieni trzema zawodnikami z pierwszej drużyny: Przemysławem Frąckowiakiem, Ernestem Dzięciołem i Łukaszem Wójcikiem. Zabrakło kontuzjowanych: Patryka Ciulaka i Krystiana Zbiecia.

Do Siedlec drużyna z Mińska Mazowieckiego przyjechała w 11-osobowym składzie. Grający bez ławki rezerwowych goście, szybko oddali przewagę gospodarzom, a Pogoń już w 5 minucie udokumentowała to bramką. Ernest Dzięcioł dośrodkował z narożnika boiska, a Paweł Łydkowski głową pokonał Łukasza Stelmaszczyka. Na kolejne trafienie kibice musieli czekać dwadzieścia minut. Łukasz Wójcik przytomnie zagrał do Dominika Barciaka, a ten z ostrego kąta huknął nie do obrony. W końcówce pierwszej połowy goście doszli do głosu, ale było to za mało, by zdobyć kontaktowego gola.

Tuż po zmianie stron padł trzeci gol dla biało-niebieskich. Dzięcioł zagrał do Jakuba Malinowskiego, który zmieścił piłkę pod interweniującym bramkarzem. W 61 minucie dośrodkowywał Wójcik, a Malinowski po raz drugi wpisał się na listę strzelców, pokonując Stelmaszczyka głową. W końcówce meczu Pogoniści jeszcze dwukrotnie skarcili podmęczony zespół Mazovii. Najpierw po dośrodkowaniu Barciaka z rożnego i strąceniu piłki przez jednego z Pogonistów w polu karnym Łydkowski strzelił na 5:0. Następnie wynik ustalił Barciak nie dając szans golkiperowi przyjezdnych w sytuacji sam na sam.

W zespole Mazovii II wystąpili byli Pogoniści: Tomasz Grochowski i Paweł Dębała.

LICZBA MECZU

2 – po tyle bramek w tym spotkaniu strzeliło trzech zawodników

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy czeka w środę 8 czerwca o 18:00 w Żelechowie z miejscowym Sępem.