Pucharowe zmagania sumitów (fotogaleria)

WLKS Siedlce-Nowe Iganie był organizatorem kolejnej imprezy o randze ogólnopolskiej. Tym razem klub istniejący od czterech dekad był gospodarzem Pucharu Polski seniorek, seniorów, juniorek i juniorów w sumo.

W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście. – Dziękuję władzom samorządowym, które wspierają WLKS. To jest jedna z ostatnich imprez przed wyjazdem polskich reprezentantów na mistrzostwa świata, które odbędą się w lipcu w Ułan Bator, więc o jej ważności nie trzeba nikogo przekonywać – twierdził Dariusz Rozum, prezes PZSUMO.

– Jako władze powiatowe staramy się promować mniej popularne dyscypliny. Zawodnikom życzę powodzenia, organizatorom zadowolenia z zawodów, zaś trenerom pociechy z podopiecznych – dodał Andrzej Rymuza, sekretarz powiatu siedleckiego.

Najważniejszym elementem Pucharu Polski nie były jednak oficjalne wystąpienia, ale zmagania sumitów. Reprezentanci WLKS 9-krotnie stawali na podium. W kat. 50 kg równych nie miała sobie juniorka Paulina Dobosz, natomiast w dwa razy cięższej kategorii wśród seniorów najlepszy był Marcin Zawadzki, który zajął także trzecie miejsce w kat. 92 kg. Ponadto trzecie lokaty zajęli: Dominika Solnica (w kat. 60 i 65 kg), Marlena Skup (kat. 65 kg), Michał Drewnowski (kat. 80 kg), Bartłomiej Bryk (kat. 90 kg) oraz Robert Durka (kat. 100 kg). WLKS został sklasyfikowany na drugim miejscu w zestawieniu drużynowym. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych kategoriach seniorskich otrzymali gratyfikację finansową.