Radosne rugby

Rugbiści siedleckiej Pogoni w ostatnim wyjazdowym meczu w bieżącym sezonie wygrali 45:20 z Orkanem Sochaczew.

Pogoniści przystąpili do meczu po prawie miesięcznej przerwie od ligowych zmagań. Długa pauza pomogła Kamilowi Łódzkiemu w wykurowaniu się. Obie drużyny potraktowały spotkanie jak sparing w warunkach meczowych.

KLUCZOWA SYTUACJA

Pierwsze pół godziny to czas radosnego rugby. Nikt nie potrafił utrzymać prowadzenia przez dłuższy moment. Dopiero w końcówce pierwszej połowy siedlczanie zanotowali dwa przyłożenia i schodzili na przerwę przy korzystnym dla nich wyniku 28:15. Po przerwie podopieczni Andrzeja Kozaka kontrolowali spotkanie, wygrywając w przyłożeniach 3:1 i cały mecz 45:20.

– Cieszy mnie postawa drużyny w ofensywie i to, że mecz zakończył się bez kontuzji. Defensywy obu drużyn nie zagrały na 100 procent, więc pierwsze minuty były otwarte. Po przerwie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku – powiedział Andrzej Kozak.

Na pożegnanie sezonu 2015-16 siedlczanie podejmą Skrę Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 18 czerwca o 16:00.

12.06.16, 14:00 – Sochaczew
Ekstraliga: Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce 20:45 (15:28)
Punkty dla Pogoni: Jakub Bobruk 10 (2 P), Marek Mirosz 10 (2 P), Przemysław Rajewski 6 (3 pd), Rafał Biernacki 5 (P), Daniel Trybus 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Tomasz Gołąb 4 (2 pd)
Pogoń: Tomasz Gołąb, Adrian Chróściel, Rafał Biernacki (60 Paweł Zając), Mateusz Siekierka (70 Dawid Rajewski), Dawid Dybowski, Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Marek Mirosz (50 Kamil Łódzki), Jakub Bobruk (50 Daniel Trybus), Daniel Gdula, Bartosz Nasiłowski, Michał Węzka, Piotr Psuj, Mateusz Lament, Przemysław Rajewski (65 Adam Dudek)