wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wicemistrzowski tytuł Jaciuka (wideo)

Sylwester Jaciuk (MKS Pogoń Siedlce) wywalczył medal w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy osób z niepełnosprawnością.

Włoska miejscowość Grosetto przez sześć dnia (11-16 czerwca 2016) gościła lekkoatletów, którzy przyjechali walczyć o medale Mistrzostw Europy osób z niepełnosprawnością. Do rywalizacji przystąpił również reprezentant MKS Pogoń Siedlce, Sylwester Jaciuk (T20). Nasz zawodnik rywalizował w dwóch biegach: na 1500 m i 800 m. W pierwszym z nich uplasował się na siódmym miejscu, natomiast na dystansie 800 m spisał się znakomicie dobiegając do mety na drugiej pozycji i zdobywając tym samym srebrny medal!

Reprezentacja Polski zajęła w tych mistrzostwach trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Reprezentanci naszego kraju zdobyli łącznie 22 złote medale, 11 srebrnych krążków i 17 brązowych. Lepsi od Polaków byli tylko Rosjanie, który wywalczyli łącznie aż 131 medali (po 51 złotych i srebrnych oraz 29 brązowych), i Brytyjczycy, którzy na podium stanęli 56 razy (23 pierwsze miejsca, 17 drugich i 16 trzecich lokat).