wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Duży krok w stronę awansu (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni pokonał w pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi Promnika Łaskarzew 3:1.

Trener Marcin Tomaszewski miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W wyjściowej „11” znalazło się dwóch zawodników z pierwszego zespołu: Przemysław Frąckowiak oraz Łukasz Wójcik.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Drużyny próbowały atakować, ale nie potrafiły oddać celnych strzałów na bramkę. W 24 minucie biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Po podaniu ze środka pola sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Krystian Zbieć. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym niepilnowany był Piotr Kozikowski, ale zawodnik będąc w dobrej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. W 32 minucie sprzed pola karnego tuż obok bramki uderzył Piotr Szczypek. 35 minuta: strzał Bartosza Karczmarka z dystansu poszybował minimalnie obok słupka. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Łukasz Wójcik zagrał do Karczmarka, ten odegrał z pierwszej piłki do Zbiecia, a napastnik Pogoni pewnym strzałem podwyższył prowadzenie siedlczan.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 47 minucie po zagraniu z bocznego sektora boiska bramkarza Pogoni pokonał Patryk Kisiel. Osiem minut później Filip Trzpil uderzył mocno z ostrego kąta i Frąckowiak z problemami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 60 minucie trzeciego gola strzelił Zbieć, który skompletował hat-tricka. Dwadzieścia minut później Patryk Ciulak zacentrował w pole karne, tam główkował Zbieć, ale w bramce dobrze interweniował Tomasz Manicki. W końcówce meczu po centrze Ciulaka Paweł Łydkowski uderzył w poprzeczkę.