Wicemistrzostwo Lisewskiej w Mroczy

23 Mistrzostwa Polski Kobiet i 86 Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów odbyły się w nowej hali w Mroczy.

Katarzyna Lisewska (SKS Feniks Siedlce) została wicemistrzynią Polski w kat. 75 kg. Sztangistka dźwignęła w dwuboju ciężar o łącznej masie 214 kilogramów (99+115), co było drugim wynikiem czempionatu. Lepsza od Lisewskiej była tylko Małgorzata Wiejak (CWZS Zawisza Bydgoszcz). W ogólnej klasyfikacji Sinclaira sztangistka z Siedlec została sklasyfikowana na 8 lokacie.

O włos od medalu były: Kinga Mróz – czwarta w kat. 53 kg (65+82 – 147 kg), Agata Rok (obie Feniks) – także czwarta w kat. 58 kg (73+95 – 168) oraz Magdalena Mędza (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), która uplasowała się tuż za podium w kat. 69 kg (73+101 – 174). Poniżej oczekiwań spisała się Wioleta Jastrzębska (WLKS), która była piąta w kat. 58 kg.

W klasyfikacji generalnej Feniks zajął drugie miejsce w zestawieniu kobiet oraz siódme ogólnie, natomiast WLKS był siódmy i czternasty.

źródło: własne / PZPC; foto: PZPC