Jeden szczęśliwiec

Sportowy dorobek medalowy naszego miasta w miniony weekend powiększył się o brązowy krążek. Przyczynił się do tego dyskobol Jan Parol.

Jelenia Góra przez dwa dni była gospodarzem 33 Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w lekkoatletyce. Do rywalizacji przystąpiło blisko 400 zawodników. W tej grupie było kilkoro lekkoatletów WLKS Siedlce-Nowe Iganie i MKS Pogoń Siedlce. Medal udało się zdobyć jednemu z nich.

Z brązowego krążka cieszył się Jan Parol (WLKS). Odległość 51.56 w rzucie dyskiem była najlepszym życiowym wynikiem zawodnika i dała mu miejsce na najniższym stopniu podium. Parol startował także w pchnięciu kulą, gdzie zajął siódme miejsce (17.50) osiągając swój najlepszy tegoroczny wynik.

Andrzej Gudro (WLKS), podobnie jak Parol, rywalizował w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. W pierwszej konkurencji był dziesiąty (45.65), a w drugiej uplasował się na piątym miejscu (17.54).

Bardzo bliski przywiezienia medalu z Jeleniej Góry był sprinter Pogoni Marcin Talacha, który ostatecznie dystans 100 m pokonał w czasie 10.70, co pozwoliło mu na zajęcie jedynie czwartej lokaty. Do tego dołożył 12 miejsce w biegu na 200 m (21.75).

Koleżanka klubowa Marcina – Mariola Kłopotowska była dziewiąta w biegu na 1500 m (4:37.92).

W klasyfikacji klubowej WLKS zajął 30 miejsce, a Pogoń 70.

źródło: własne / PZLA; foto: jeleniagora.naszemiasto.pl