środa, 24 kwietnia 2024r.

Ciechanów na kolanach

Rezerwy siedleckiej Pogoni wygrały pewnie z MKS w Ciechanowie 5:2, choć do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0.

Do spotkania podopieczni Marcina Tomaszewskiego przystąpili wzmocnieni dziewięcioma zawodnikami z szerokiej kadry I-ligowca. Po raz pierwszy w ligowym meczu zagrał uprawniony do rozgrywek – Luka Štefanac.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu biało-niebieskich. W 6 minucie sytuację sam na sam wykorzystał Marcin Kruczyk i było 1:0. Pogoń nie potrafiła przedostać się pod bramkę Ciechanowa i w tej części gry stwarzała mało sytuacji podbramkowych. Warty odnotowania jest jeden ze strzałów Štefanaca, po którym piłka poszybowała nad bramką. Ze strony gospodarzy prowadzenie mógł podwyższyć Maciej Rogalski, który głową posłał piłkę na poprzeczkę.

Po zmianie stron siedlczanie walczyli o zmianę rezultatu i przyniosło to efekt. W 54 minucie po rzucie wolnym bitym przez Štefanaca Michał Panufnik zgrał głową piłkę do Piotra Kurbiela a ten z bliskiej odległości zmieścił ją w siatce. Zespół z Ciechanowa dwie minuty po wyrównaniu musiał kontynuować grę w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Kamil Olszewski. Skrzętnie wykorzystała to Pogoń i wyszła na prowadzenie. Błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Piotr Krawczyk i ze stoickim spokojem posłał piłkę tuż przy słupku. Kilka minut później padł trzeci gol dla siedlczan. Kamil Dmowski dograł do biegnącego lewym skrzydłem Dominika Barciaka, a ten huknął nie do obrony. Czwarta bramka była autorstwa Sebastiana Krawczyka, który pięknie przymierzył z 16 metrów i piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. W 84 minucie piątego gola dla Pogonistów strzelił ponownie Barciak i było jasne, że to Pogoń zgarnie trzy punkty. Gospodarze do końca bronili jednak honoru i po rzucie karnym podyktowanym za faul Patryka Ciulaka zdobyli drugą bramkę autorstwa Łukasza Barankiewicza.

PLANY POGONI II

Kolejne ligowe spotkanie Pogoń II rozegra w Siedlcach z Wisłą II Płock. Mecz zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia o 11:00.

10.08.16, 17:00 – Ciechanów

IV liga: MKS Ciechanów – Pogoń II Siedlce 2:5 (1:0) Widzów: 200

Bramki: Marcin Kruczyk 6, Łukasz Barankiewicz 88 (k) – Piotr Kurbiel 54, Piotr Krawczyk 59, Dominik Barciak 65, 84, Sebastian Krawczyk 81

Ciechanów: 83. Michał Brudnicki – 11. Kamil Olszewski, 32. Łukasz Nawotczyński, 23. Marcin Podsiadlik (62, 4. Jan Martin), 5. Nazar Litun – 25. Mateusz Matusiak (46, 15. Bartosz Mroczek), 2. Łukasz Barankiewicz, 77. Dominik Lemanek, 9. Maciej Rogalski (85, 16. Dawid Bonisławski), 19. Konrad Cichowski (78, 7. Kamil Żylski) – 14. Marcin Kruczyk

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 26. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka (64, 5. Sebastian Krawczyk), 3. Michał Panufnik, 16. Łukasz Wójcik – 95. Patryk Ciulak, 17. Piotr Krawczyk, 13. Kamil Dmowski (72, 19. Bartosz Szostek), 10. Luka Štefanac (61, 27. Dominik Barciak) – 18. Maciej Wojczuk (84, 4. Paweł Wasiluk), 99. Piotr Kurbiel

Żółte kartki: Kamil Olszewski 5, 56, Łukasz Barankiewicz 41 – Piotr Ceranka 57, Sebastian Krawczyk 74

Czerwona kartka: Kamil Olszewski 56 (za drugą żółtą)

Sędzia: Michał Wrochna (Radom)