W regionie: Debiut Niwy na remis (fotogaleria)

Wystartowała siedlecka Klasa B. W ramach 1 kolejki swój debiut w tych rozgrywkach zaliczyła Niwa Tęczki, która na własnym boisku zremisowała z Olimpią Latowicz 3:3.

Do Tęczek drużyna Olimpii przyjechała jedynie w 11-osobowym składzie. Mimo wąskiej kadry, to właśnie goście w pierwszej połowie posiadali przewagę na boisku i często stwarzali zagrożenie pod bramką zespołu z Tęczek. Pierwszy groźny strzał oddał Daniel Czerwiński. W 12 minucie odpowiedział Tomasz Pietruk, jednak piłkę za linię końcową z trudem wybił Jacek Szeląg. Chwilę potem po rzucie rożnym piłkę przejął Łukasz Jasiński i uderzył obok słupka. Po kwadransie gry padła pierwsza bramka. Piotr Zadrożny z łatwością ograł obrońcę i celnie uderzył obok interweniującego bramkarza. Kilka minut później Niwa odpowiedziała bramką, lecz wcześniej piłka opuściła plac gry i gol nie został uznany. W 36 minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzył Czerwiński, a piłka poszybowała nad bramką. W następnej akcji na strzał zdecydował się Rafał Pałdyna, a efekt podobny był jak chwilę wcześniej. W końcówce dwie okazję na wyrównanie miał Adrian Nasiłowski, lecz dwukrotnie dobrze w bramce spisał się Szeląg.

Po zmianie stron gra znacznie się ożywiła. Już na początku drugiej połowy szansę na gola miał Mateusz Padysz, jednak piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Odpowiedział Pietruk trafiając w słupek. W 52 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Zadrożny i sędzia Emilia Strzalińska podyktowała rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Trzy minuty później Niwa zdobyła kontaktowego gola za sprawą trafienia Tomasza Pietruka w sytuacji sam na sam z golkiperem. W 64 minucie mogło dojść do wyrównania, ale do centry Karola Szymańskiego nie doszedł Pietruk. Chwilę później z drugiej strony boiska Czerwiński uderzył z rzutu wolnego, z problemami piłkę odbił bramkarz – Sławomir Celiński, a całą sytuację wyjaśnili obrońcy z Tęczek. W 71 minucie Niwa dopięła swego i doprowadziła do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Artur Wysokiński. Jedenaście minut potem Olimpia zdobyła trzeciego gola. Tomasz Skonieczny mając przed sobą bramkarza uderzył z narożnika pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce. W końcówce Niwa dążyła do wyrównania i udało się to na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Artur Wysokiński, który strzałem głową uratował swojej drużynie jeden punkt.

W zespole Olimpii wystąpił były zawodnik siedleckiej Pogoni – Mateusz Padysz.

21.08.16, 13:15 – Tęczki

Klasa B: Niwa Tęczki – Olimpia Latowicz 3:3 (0:1) Widzów: 30

Bramki: Tomasz Pietruk 55, Artur Wysokiński 71, 88 – Piotr Zadrożny 15, 53 (k), Tomasz Skonieczny 82

Niwa: 1. Sławomir Celiński – 4. Radosław Karwowski, 15. Jacek Prokopiak, 18. Karol Okliński (16, 14. Andrzej Celiński; 69, 13. Piotr Wierzchowski), 3. Michał Siergiej – 19. Artur Wysokiński, 16. Kacper Grochowski, 10. Karol Szymański, 11. Jarosław Wysokiński (30, 7. Adrian Nasiłowski), 6. Łukasz Jasiński – 2. Tomasz Pietruk (82, 17. Arkadiusz Adamczuk)

Olimpia: Jacek Szeląg – 31. Arkadiusz Płatek, 13. Łukasz Mucha, 6. Sebastian Dziugieł, 22. Łukasz Czarnocki – 9. Piotr Zadrożny, 10. Daniel Czerwiński, 29. Mateusz Padysz, 33. Tomasz Skonieczny, 15. Paweł Maciejec – 18. Rafał Pałdyna

Żółte kartki: Andrzej Celiński 44, Kacper Grochowski 89

Sędzia: Emilia Strzalińska (Siedlce)