Pierwsza strata punktów rezerw (fotogaleria)

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali pierwszy mecz w sezonie. W Siedlcach, w starciu lidera z wiceliderem biało-niebiescy ulegli Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:4.

Do spotkania z wiceliderem, dotychczasowy lider przystąpił bez większych wzmocnień z kadry pierwszego zespołu.

Początek spotkania nie wskazywał, że siedlczanie odniosą aż tak bolesną porażkę. Mecz był wyrównany, choć do groźniejszych sytuacji dochodzili przyjezdni. W 12 minucie Piotr Ceranka faulował w polu karnym Michała Żółtowskiego i po skutecznie wykonanej jedenastce przez Damiana Jaronia goście prowadzili 1:0. Pięć minut później biało-niebiescy wyrównali. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Wojczuk i piłka wpadła za kołnierz Janowi Balawejderowi. W 32 minucie drużyna z Grodziska Mazowieckiego ponownie wyszła na prowadzenie, a piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony skierował George Enow. Gdy po przerwie wydawało się, że rezerwy Pogoni powalczą o dobry rezultat, goście poszli za ciosem i dołożyli kolejne dwa trafienia. Na kwadrans przed końcem na 3:1 podwyższył Bartłomiej Nowak, zaś chwilę później ponownie na listę strzelców po karnym zdobył Jaroń. Jedenastka podyktowana została za faul Pawła Łydkowskiego na Macieju Wilanowskim.

W drużynie Pogoni II Siedlce wystąpił Michał Panufnik – były piłkarz zespołu z Grodziska Mazowieckiego.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoń II rozegra także na własnym boisku. W niedzielę 28 sierpnia o 17:00 Pogoniści podejmą Błękitnych Raciąż.

24.08.16, 15:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 (1:2) Widzów: 150

Bramki: Maciej Wojczuk 17 – Damian Jaroń 12 (k), 78 (k), George Enow 32, Bartłomiej Nowak 75

Pogoń II: 12. Jacek Kozaczyński – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka (46, 15. Paweł Łydkowski), 3. Michał Panufnik, 4. Bartosz Szostek – 95. Patryk Ciulak (89, 77. Mateusz Wassilow), 5. Sebastian Krawczyk, 9. Dominik Barciak (81, 19. Patryk Skrzypek), 17. Piotr Krawczyk, 22. Paweł Wasiluk – 18. Maciej Wojczuk (57, 26. Mateusz Kacprzak)

Pogoń: 12. Jan Balawejder – 14. Tomasz Kołodziejski, 18. Kamil Panufnik, 2. Welin Damjanow, 5. Michał Żółtowski – 20. Damian Kosiorek (46, 9. Bartłomiej Nowak), 8. George Enow, 6. Jakub Kołaczek (79, 21. Sebastian Szewczyk), 19. Maciej Wilanowski, 10. Damian Jaroń (84, 13. Łukasz Sierociński) – 11. Michał Strzałkowski (60, 16. Kamil Kamiński)

Żółte kartki: Piotr Krawczyk 71 – Jakub Kołaczek 40

Sędzia: Daniel Maciejewski (Radom)