WLKS organizuje i świętuje

   
Autor:
Dodano: 2016/09/02 7:38    views 3146

Na kilkanaście dni przed oficjalnymi obchodami 40-lecia istnienia WLKS Siedlce-Nowe Iganie odbyła się konferencja prasowa, na której omówiono najważniejsze imprezy organizowane w najbliższym czasie oraz pochwalono się wyczynami utalentowanego młodego chodziarza Łukasza Niedziałka.

Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym został zaplanowany na 10 i 11 września. Na terenie gminy Siedlce w trzech kategoriach będą rywalizować najlepsi cykliści z całego kraju. Do wyścigu przystąpi ponad 200 zawodników, w tym reprezentanci Polski zakwalifikowani na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym.

Pierwszego dnia kolarze zmierzą się z jazdą indywidualną na czas. Trasa Siedlce – Golice – Siedlce będzie przygotowana dla zawodników z różnych kategorii wiekowych. Na drugi dzień zaplanowano wyścig ze startu wspólnego. Juniorki młodsze zmierzą się z 38-kilometrową trasą, elita kobiet, juniorki i juniorzy młodsi z odcinkiem 100-kilometrowym, natomiast na juniorów będzie czekało do pokonania 138 kilometrów. Kolarze przemierzą powiat siedlecki, odwiedzając takie gminy jak: Suchożebry, Paprotnia, Korczew i Przesmyki.

W czasie rozgrywania wyścigu będą obowiązywać ścisłe przepisy antydopingowe. Jazda indywidualna zostanie przeprowadzona przy ruchu całkowicie zamkniętym, natomiast wyścig ze startu wspólnego przy ruchu drogowym ograniczonym. W sobotę 10 września o 14:00 do 17:00 będzie zamknięta trasa golicka.

Ważnym punktem konferencji było przedstawienie sukcesów Łukasza Niedziałka i jego trenera Janusza Goławskiego. Młody chodziarz w sierpniu w Tbilisi został mistrzem Europy U-18. Niedziałek nie ukrywał, że to jego największy sukces w dotychczasowej karierze i zapowiedział, że w przyszłym roku planuje wziąć udział w mistrzostwach świata w Kenii.

DSC_0585

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 16 września dojdzie do dwóch ważnych wydarzeń dla WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Najpierw odbędą się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. Henryka Jakimiaka, w których spodziewany jest udział 1000 młodych lekkoatletów. Tradycją imprezy jest udział gwiazdy honorowej. Zaproszenie zostały rozesłane do największych polskich nazwisk królowej sportu, jednak jak na razie nie sposób powiedzieć kto uświetni zawody. Kilka godzin później w Sali Podlasie rozpocznie się Gala z okazji 40-lecia WLKS. W czasie jej trwania wręczone zostaną odznaczenia i medale najbardziej zasłużonym dla klubu istniejącego od czterech dekad.

 

REGULAMIN PUCHARU POLSKI

 

PROGRAM MINUTOWY

 

źródło i foto: własne


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 3 Lip 00:00
  Sparing: Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce
 • piątek, 5 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki
 • sobota, 6 Lip 10:00 10:00
  Grand Prix Siedlec w szachach – turniej 7
 • sobota, 6 Lip 17:00 17:00
  Sparing: Legia Warszawa – Pogoń Siedlce
 • sobota, 13 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec
 • sobota, 13 Lip 11:00 11:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Motor Lublin
 • środa, 17 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Orzeł Unin
 • sobota, 20 Lip 00:00
  Sparing: Pogoń II Siedlce – Sęp Żelechów
 • sobota, 20 Lip 10:00 10:00
  Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo


Sponsorzy

Patronat medialny