Siedlecki turniej dla Wrześni (fotogalerie)

Drużyna Krispolu Września była najlepsza w Towarzyskim Turnieju Piłki Siatkowej w Siedlcach. Gospodarz KPS zajął drugie miejsce wyprzedzając beniaminków I ligi z Hajnówki i Częstochowy.

Pierwszy mecz siedleckiego zespołu okazał się najbardziej zacięty. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka dobrze zaczęli spotkanie, ale ostatecznie przegrali po tie-breaku z Norwidem Częstochowa. Drugi beniaminek był łatwiejszym rywalem dla KPS. Siedlczanie w szybkich trzech setach pokonali SKS Hajnówka – gospodarza sparingowego turnieju sprzed tygodnia. Rywalem nie do przejścia okazał się być Krispol Września. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Gerymskiego w zdecydowany sposób przypieczętowała swój triumf w turnieju, pokonując KPS w ostatnim secie 25:16.

Obecnie zespół trenera Chwastyniaka pracuje nad taktyką oraz zgraniem. Podczas turnieju szkoleniowiec testował różne ustawienia, dając pograć całej „trzynastce” swoich zawodników. Tuż przed weekendem na kapitana KPS został wybrany doświadczony rozgrywający Bartosz Zrajkowski. Podczas spotkań motywował on kolegów nie tylko na parkiecie, ale również w kwadracie dla rezerwowych, gdzie kierował dopingiem dla drużyny.

Już za tydzień siedlczanie będą mieli okazję do zrewanżowania się Krispolowi, gdyż wezmą udział w kolejnym turnieju sparingowym, tym razem rozgrywanym we Wrześni.

02.09.16, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)
Turniej: KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 2:3 (25:20, 31:29, 23:25, 23:25, 10:15)

03.09.16, 12:00 – Siedlce (hala ARMS)
Turniej: KPS Siedlce – SKS Hajnówka 3:0 (25:18, 25:21, 25:16)

03.09.16, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
Turniej: KPS Siedlce – Krispol Września 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)

Skład KPS: 1. Mateusz Januszewski (libero), 2. Maciej Polański, 5. Sławomir Zemlik, 6. Piotr Łukasik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Konrad Małek (libero), 10. Moustapha M’Baye, 11. Jakub Gontarewicz, 12. Mateusz Błasiak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski