Wicher nie zawiał

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pewnie pokonali reprezentanta klasy A – Wicher Sadowne 4:0, w ramach II rundy Pucharu Polski OZPN. Łupem bramkowym podzielili się: Dominik Barciak i Patryk Ciulak (obaj strzelili po dwa gole).

Do spotkania pucharowego siedlczanie przystąpili w okrojonym składzie. Ze względu na plagę kontuzji w pierwszej drużynie, nikt nie zasilił reprezentanta IV ligi. Zabrakło również kontuzjowanego Jacka Kozaczyńskiego, którego miejsce w bramce zajął debiutujący wychowanek – Patryk Izdebski.

Mecz przebiegał pod dyktando zespołu z Siedlec. Pogoniści przeważali na boisku, stwarzali sytuacje bramkowe, ale też razili nieskutecznością. Gospodarze sporadycznie gościli pod bramką Pogoni, jednak gdy już to robili mogli pokusić się o gola. W 6 minucie powinien paść pierwszy gol w tym spotkaniu, lecz w dogodnej sytuacji Dominik Barciak trafił w słupek. Za chwilę Paweł Łydkowski głową przeniósł piłkę nad bramką. W 13 minucie znać o sobie dali zawodnicy z Sadownego, kiedy to Kamil Sówka z rzutu wolnego praktycznie z połowy boiska trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później biało-niebiescy zdobyli prowadzenie. Sebastian Krawczyk obsłużył Barciaka i ten nie dał szans golkiperowi miejscowych. Kwadrans później Pogoń zdobyła drugiego gola. Patryk Ciulak znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron w szeregi Pogoni wkradło się rozluźnienie i gospodarze chwilami pozwalali sobie na groźne okazje. Po jednej z nich Piotr Sadowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Izdebskim, ale najpierw ze strzałem, a zaraz z dobitką poradził sobie Pogonista. Ze strony Pogoni stuprocentowe sytuacje marnowali m.in. Patryk Skrzypek i Dominik Barciak. Dopiero w 77 minucie Pogoń zdobyła kolejnego gola. Z lewej strony dośrodkował Mateusz Wassilow, a Ciulak uderzył piłkę głową, która po koźle wpadła do siatki. Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry dokonał Barciak, który ponownie w sytuacji sam na sam zmieścił piłkę w siatce.

PLANY POGONI II

W następnej rundzie Pogoń II Siedlce zmierzy się w Mińsku Mazowieckim z rezerami Mazovii. Spotkanie odbędzie się w środę 28 września o 16:00.

Kolejny mecz rezerwy Pogoni czeka już w najbliższą sobotę 10 września o 16:00. Także w Mińsku Mazowieckim w ramach IV ligi siedlczanie zmierzą się z Mazovią.

07.09.16, 17:05 – Sadowne

PP OZPN: Wicher Sadowne – Pogoń II Siedlce 0:4 (0:2) Widzów: 100

Bramki: Dominik Barciak 16, 90+1, Patryk Ciulak 33, 77

Wicher: 1. Marcin Mianowicz – 3. Kamil Sówka (77, 2. Karol Ziółkowski), 11. Przemysław Dzieciątko, 15. Rafał Szczechura (46, 9. Przemysław Brzostek) – 16. Maciej Szymanik (10. Maciej Szutkowski), 22. Mariusz Uziębło, 5. Tomasz Dębowski, 7. Hubert Dłuski, 18. Łukasz Mianowicz – 6. Karol Kobyliński (65, 17. Adrian Sędek), 8. Piotr Sadowski

Pogoń II: 1. Patryk Izdebski – 13. Sebastian Szcześniak, 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 4. Bartosz Szostek (71, 77. Mateusz Wassilow) – 26. Mateusz Kacprzak (46, 27. Tomasz Kacprzak), 14. Rafał Zin (60, 19. Patryk Skrzypek, 5. Sebastian Krawczyk, 22. Paweł Wasiluk, 95. Patryk Ciulak – 9. Dominik Barciak

Żółte kartki: Tomasz Dębowski 28, Mariusz Uziębło 32, Przemysław Brzostek 66 – Sebastian Krawczyk 26, Patryk Ciulak 63

Sędzia: Tomasz Ołowski (Siedlce)