KPS najlepszy w Białej

Ostatni z planowanych turniejów towarzyskich zakończył się pewnym zwycięstwem KPS Siedlce. W III Memoriale Kazimierza Rybaka w Białej Podlaskiej siedlecka ekipa oddała rywalom tylko jednego seta.

KPS, jako jedyna pierwszoligowa drużyna, był zdecydowanym faworytem turnieju w Białej. W meczu inaugurującym Memoriał siedlczanie pokonali Avię Świdnik 3:1, a następnie 3:0 AZS AWF Biała Podlaska. Podczas finału turnieju również bez straty seta podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka wygrali z KKS Kozienice. MVP drużyny został wybrany środkowy bloku Kamil Szaniawski.

17.09.16, 11:30 – Biała Podlaska
Turniej: KPS Siedlce – ASPS Avia Świdnik 3:1 (21:25, 25:19, 25:15, 25:22)

17.09.16, 17:00 – Biała Podlaska
Turniej: AZS AWF Biała Podlaska – KPS Siedlce 0:3 (15:25, 18:25, 21:25)

18.09.16, 12:00 – Biała Podlaska
Finał turnieju: KPS Siedlce – KKS Kozienice 3:0 (25:21, 25:15, 25:23)

Skład KPS: 1. Mateusz Januszewski (libero), 2. Maciej Polański, 5. Sławomir Zemlik, 6. Piotr Łukasik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Konrad Małek (libero), 10. Moustapha M’Baye, 11. Jakub Gontarewicz, 12. Mateusz Błasiak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski

MVP KPS: Kamil Szaniawski