Z Lublina z bonusem

Rugbiści siedleckiej Pogoni wygrali 29:10 z Budowlanymi Lublin.

Pogoń przystępowała do starcia z beniaminkiem podbudowana inauguracyjnym zwycięstwem w Gdyni. Na ławce trenerskiej zasiadł Andrzej Kozak, który w minionym tygodniu formalnie znowu stał się pierwszym trenerem siedlczan.

Siedlczanie potrzebowali pięciu minut, aby po raz pierwszy położyć piłkę w polu punktowym gospodarzy. Dokonał tego Grzegorz Muszyński. Budowlani odpowiedzieli celnym kopem z karnego. W 20 minucie Muszyński wyprowadził Pogoń na prowadzenie 10:3. Rugbiści z Koziego Grodu wyrównali (przyłożenie + podwyższenie), ale na tym skończyły się ich harce. Jeszcze przed przerwą Mykoła Kirsanow do spółki z Danielem Gdulą pomogli drużynie Kozaka w powrocie na prowadzenie – 17:10.

Po zmianie stron punktowali tylko siedlczanie. Na początku drugiej połowy przyłożenie zanotował Dawid Dybowski, a w końcówce wynik ustalili Przemysław Rajewski i Gdula. Pogoń wygrała 29:10 i był to najniższy wymiar kary dla Budowlanych.

W niedzielę 2 października o 19:00 siedlczanie na stadionie ROSRRiT podejmą Budowlanych Łódź.

18.09.16, 15:00 – Lublin (boczne boisko Areny Lublin)
Ekstraliga: Budowlani Lublin – Awenta MKS Pogoń Siedlce 10:29 (10:17)
Punkty: Wojciech Król 5 (P), Oleksij Lesczenko 5 (K, pd) – Grzegorz Muszyński 10 (2 P), Dawid Dybowski 5 (P), Mykoła Kirsanow 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Daniel Gdula 4 (2 pd)
Pogoń: Paweł Tokarski (50 Tomasz Gołąb), Mykoła Kirsanow, Adrian Chróściel (75 Paweł Krasuski), Dawid Dybowski (75 Jakub Słowik), Marek Mirosz (72 Rafał Biernacki), Maciej Panasiuk, Paweł Antoszczuk, Grzegorz Muszyński (64 Mateusz Siekierka), Daniel Trybus (76 Kornel Wereda), Daniel Gdula, Paweł Stempel (41 Przemysław Rajewski), Michał Węzka, Siergiej Garkawyj, Mateusz Lament, Bartosz Nasiłowski (58 Tomasz Biernacki)