Powrót do zwycięstw (fotogaleria)

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego wygrali z Tęczą Łyse 5:2 i tym samym przerwali passę pięciu ligowych porażek z rzędu.

Do spotkania z Tęczą siedlczanie przystąpili wzmocnieni zawodnikami, którzy zagrali mniej w spotkaniu z Chrobrym Głogów oraz, którzy przesiedzieli spotkanie na ławce rezerwowych.

Piorunujący początek zaliczyła drużyna gości, która już w 1 minucie objęła prowadzenie. Piłkę stracił w środku pola Daniel Dybiec, a Mateusz Sokołowski wygrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Siedlczanie po stracie gola przejęli inicjatywę na boisku i tylko kwestią czasu było, kiedy padnie wyrównujący gol. Przypadło to na 29 minutę, kiedy to Daniel Wargulewski pechowym wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki. Na prowadzenie Pogoń wyszła cztery minuty później po bramce Piotra Kurbiela. Ten sam zawodnik podwyższył wynik jedenaście minut później, a chwilę przed końcem pierwszej połowy na 4:1 strzelił Cezary Demianiuk. W drugiej połowie kibice zobaczyli jedynie dwa gole. Pogoń przeważała, grała mądrzej w piłkę, ale swoje sytuacje mieli też goście, którzy kilka razy po kontratakach mogli pokusić się o bramki. W 57 minucie bramkę dla Pogoni zdobył Piotr Krawczyk, a na kwadrans przed końcem wynik na 5:2 ustalił zawodnik Tęczy – Kacper Kardaś.

W drużynie Tęczy wystąpił były Pogonista – Marek Kaliszewski.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w niedzielę 25 września o 16:00 w Węgrowie z tamtejszymi Czarnymi.

18.09.16, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Tęcza Łyse 5:2 (4:1)

Bramki: Daniel Wargulewski 29 (s), Piotr Kurbiel 33, 44, Cezary Demianiuk 45, Piotr Krawczyk 57 – Mateusz Sokołowski 1, Kacper Kardaś 75

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 95. Patryk Ciulak, 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik (67, 23. Piotr Ceranka), 13. Sebastian Szcześniak (54, 15. Paweł Łydkowski) – 19. Alban Sulejmani, 7. Daniel Dybiec, 6. Marcin Paczkowski (57, 9. Dominik Barciak), 20. Piotr Krawczyk, 21. Cezary Demianiuk – 18. Piotr Kurbiel (86, 27. Tomasz Kacprzak)

Tęcza: 1. Andrij Radczenko – 21. Bartosz Sulkowski, 4. Kamil Zygmunt, 6. Piotr Prusinowski, 20. Daniel Wargulewski (32, 23. Karol Kamionowski) – 10. Paweł Magdaleński, 5. Mateusz Sowa (70, 16. Kacper Kardaś), 14. Dariusz Korytkowski (79, 11. Piotr Magdaleński), 8. Piotr Kamionowski, 9. Marek Kaliszewski (68, 7. Krzysztof Szymański) – 12. Mateusz Sokołowski

Sędzia: Michał Grocki (Warszawa)