wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Kolejne przegrane derby

Rezerwy siedleckiej Pogoni wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu uległy w Węgrowie tamtejszym Czarnym 0:1. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu rzutu karnego nie wykorzystał Cezary Demianiuk.

Mimo wzmocnień z szerokiej kadry I-ligowca siedlczanie nie potrafili stworzyć wielu bramkowych sytuacji. Większość okazji kończyła się na linii 16 metra, gdzie szczelnie grająca obrona gospodarzy rozbijała anemiczne ataki siedlczan. Z kolei Czarni wykorzystując zapędzonych na swoją połowę Pogonistów, stworzyła co najmniej trzy setki, których nie wykorzystali. W drugiej połowie Pogoniści jeszcze bardziej przycisnęli, ale nie było im dane w tym meczu skierować piłki do siatki. Swoich okazji po strzałach głową nie wykorzystali m.in. Marcin Paczkowski i Piotr Krawczyk. Gospodarze z kolei w 67 minucie objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Marcin Gryglas, tam niepilnowany Łukasz Supleński uderzył wprost w Przemysława Frąckowiaka, ale skutecznie z dopitką zdążył Dominik Marchelewicz. Siedlczanie najlepszą okazję na wyrównanie mieli trzy minuty później. W polu karnym węgrowian faulowany przez Mateusza Bartoszewskiego był Cezary Demianiuk i sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze. Niestety, siedlecki napastnik uderzył bardzo słabo i problemu z obroną nie miał golkiper miejscowych – Krzysztof Ufnal. W końcówce spotkania gra toczyła się głównie na połowie Czarnych, ale nic z tego nie wynikało. Gospodarze z kolei groźnie kontratakowali i dwukrotnie Łukasz Supleński miał okazję na podwyższenie wyniku. Ostatecznie Pogoń II uległa w Węgrowie Czarnym 0:1.

W zespole Czarnych wystąpili byli Pogoniści: Mateusz Steć, Rafał Komosa i Dżamal Hawari.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w ramach III rundy Pucharu Polski OZPN. W środę 28 września o 16:00 w Mińsku Mazowieckim zmierzy się z Mazovią II. Z kolei w 12 kolejce IV ligi siedlczanie zagrają na bocznym boisku w Siedlcach z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Mecz ten odbędzie się w niedzielę 2 października o 18:00.

25.09.16, 16:00 – Węgrów

IV liga: Czarni Węgrów – Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 150

Bramka: Dominik Marchelewicz 67

W 70 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Cezary Demianiuk (Krzysztof Ufnal obronił).

Czarni: 1. Krzysztof Ufnal – 9. Mateusz Bartoszewski, 3. Mateusz Steć, 5. Dominik Marchelewicz, 2. Radosław Replin – 15. Adrian Wielądek (71, 19. Jakub Zygmunt), 8. Marcin Gryglas, 7. Łukasz Supleński, 18. Damian Wysocki (77, 14. Marcin Wójcik), 17. Rafał Komosa – 10. Dżamal Hawari

Pogoń II: 93. Przemysław Frąckowiak – 13. Sebastian Szcześniak, 5. Sebastian Krawczyk, 15. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 19. Alban Sulejmani (46, 9. Dominik Barciak), 6. Marcin Paczkowski, 7. Daniel Dybiec, 20. Piotr Krawczyk, 95. Patryk Ciulak – 21. Cezary Demianiuk (82, 22. Paweł Wasiluk)

Żółte kartki: Paweł Łydkowski 79, Daniel Dybiec 84

Sędzia: Marek Lewandowski (Warszawa)

źródło: własne; foto: Karolina Dymek