W regionie: Wektra jedzie dalej (multimedia)

W pierwszym meczu III rundy Pucharu Polski OZPN Tęcza Korczew przegrała po rzutach karnych z Wektrą Zbuczyn 3:5. W regulaminowym czasie gry był remis 3:3.

Mimo różnicy jednej ligi pomiędzy zespołami Tęczy i Wektry, na boisku obserwowaliśmy wyrównany mecz. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 17 minucie i bez niespodzianki zdobyła ją Wektra. Piłkę w pole karne wrzucił Sylwester Jagielak, a Marek Adamczyk głową nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki. Kilka minut później podwyższyć mógł Przemysław Jasiński, ale uderzając głową przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Gola w 29 minucie zdobyli jednak gospodarze. Piłkę w pole karne otrzymał Paweł Kruk i sprytnie przelobował Damiana Krasuskiego. Siedem minut później z rzutu wolnego przymierzył Przemysław Jasiński i piłka po poprzeczce opuściła plac gry. Trzy minuty później okazję na drugiego gola dla Tęczy miał Paweł Kruk, ale z rzutu wolnego uderzył wprost w ręce golkipera. W 41 minucie z bramki cieszyć się powinna Wektra. Marek Adamczyk minął kilku graczy z Korczewa, ale ostatecznie nie trafił w bramkę. Do bramki trafił za to Marcin Izdebski, który wdarł się w pole karne, minął rywala i precyzyjnie posłał piłkę na dalszy słupek, od którego futbolówka odbiła się i wpadła do siatki.

W drugiej połowie podrażniona Wektra ruszyła do odrabiania strat i wszystko szło po jej myśli. Mimo dwóch okazji Pawła Kruka na początku drugiej odsłony to goście w 52 minucie wyrównali za sprawą trafienia sprzed pola karnego Damiana Prokurata. W 72 minucie zespół ze Zbuczyna wyszedł nawet na prowadzenie. Adamczyk dograł do niekrytego Karola Grochowskiego i było 3:2 dla reprezentanta siedleckiej okręgówki. Ambitnie grający zawodnicy Tęczy zdołali na siedem minut przed końcem spotkania doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Sebastian Bartoszuk i ładnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki. W końcówce obrona Tęczy i ataki Wektry nic nie zmieniły. Na boisku zameldował się nawet grający szkoleniowiec Wektry – Przemysław Prokopiak, którego strzał w 86 minucie ładnie obronił Mateusz Wołosiak. O zwycięzcy zadecydowały więc rzuty karne. Jedyną jedenastkę zmarnował już na początku Paweł Kalinowski z Tęczy i tym samym skutecznie egzekwujący rzuty karne gracze ze Zbuczyna cieszyli się z awansu do następnej rundy.

W drużynie Wektry wystąpili byli Pogoniści: Damian Krasuski, Emil Michalak, Dominik Piekutowski, Cezary Anusiewicz, Damian Prokurat, Karol Grochowski i Marek Adamczyk.

W następnej rundzie (5 października) Wektra zmierzy się ze zwycięzcą meczu ULKS Gołąbek – Zryw Sobolew.

27.09.16, 16:05 – Korczew

PP OZPN: Tęcza Korczew – Wektra Zbuczyn 3:3 (2:1) k. 3-5 Widzów: 50

Bramki: Paweł Kruk 29, Marcin Izdebski 45, Sebastian Bartoszuk 83 – Marek Adamczyk 17, Damian Prokurat 52, Karol Grochowski 72

Karne: Marek Adamczyk 0-1, Paweł Kalinowski 0-1 (nie trafił w bramkę), Maciej Jasiński 0-2, Paweł Kruk 1-2, Dominik Piekutowski 1-3, Sebastian Bartoszuk 2-3, Sylwester Jagielak 2-4, Przemysław Radziwonka 3-4, Przemysław Jasiński 3-5

Tęcza: 1. Mateusz Wołosiak – 4. Patryk Głozak, 26. Przemysław Radziwonka, 8. Paweł Kalinowski, 2. Jakub Jarmoch – 18. Sebastian Bartoszuk, 24. Tomasz Krawczyk (84, 20. Dominik Wysocki), 22. Piotr Jurczak, 10. Paweł Kruk, 7. Marcin Izdebski – 16. Norbert Hajko (63, 11. Piotr Głozak)

Wektra: 1. Damian Krasuski – 9. Sylwester Jagielak, 24. Emil Michalak (46, 7. Sebastian Marczak), 4. Dominik Piekutowski, 13. Cezary Anusiewicz – 21. Karol Grochowski (82, 17. Przemysław Prokopiak), 25. Michał Karpiarz, 20. Maciej Jasiński, 19. Przemysław Jasiński, 6. Damian Prokurat – 18. Marek Adamczyk

Żółte kartki: Przemysław Radziwonka 9, Marcin Izdebski 68, Sebastian Bartoszuk 80 – Michał Karpiarz 47

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)