W dniach 14-15 września 2016 r. Zarząd Miejski TKKF w Siedlcach był organizatorem „Festiwalu Sportowo-Rekreacyjnego Siedleckich Szkół”.
Zawody rozgrywane były w ramach obchodów „Dni Siedlec”. Areną sportowych zmagań był stadion ARMS przy ul. Prusa 6, a rywalizacja prowadzona była w kategorii: szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Głównym sponsorem zawodów była firma PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Wyniki
SZKOŁY PODSTAWOWE
Dwa ognie
1. Szkoła Podstawowa nr 9
2. Szkoła Podstawowa nr 5
3. Szkoła Podstawowa nr 11
4. Szkoła Podstawowa nr 10
5-6. Szkoła Podstawowa nr 6
Szkoła Podstawowa nr 7
7-8. Szkoła Podstawowa nr 4
Szkoła Podstawowa nr 12
Piłka Nożna
1. Szkoła Podstawowa nr 6
2. Szkoła Podstawowa nr 7
3. Szkoła Podstawowa nr 5
4. Szkoła Podstawowa nr 4
5-6. Szkoła Podstawowa nr 10
Szkoła Podstawowa nr 9
7-8. Szkoła Podstawowa nr 11
Szkoła Podstawowa nr 12
Koszykówka – dziewczęta
1. Szkoła Podstawowa nr 4
2. Szkoła Podstawowa nr 11
3. Szkoła Podstawowa nr 9
4. Szkoła Podstawowa nr 5
5-6. Szkoła Podstawowa nr 10
Szkoła Podstawowa nr 6
7. Szkoła Podstawowa nr 7
Koszykówka – chłopcy
1. Szkoła Podstawowa nr 11
2. Szkoła Podstawowa nr 9
3. Szkoła Podstawowa nr 7
4. Szkoła Podstawowa nr 12
5-6. Szkoła Podstawowa nr 6
Szkoła Podstawowa nr 10
7. Szkoła Podstawowa nr 5
Sztafeta – chłopcy (4×400 m)
1. Szkoła Podstawowa nr 7
2. Szkoła Podstawowa nr 5
3. Szkoła Podstawowa nr 12
4. Szkoła Podstawowa nr 4
5. Szkoła Podstawowa nr 10
6. Szkoła Podstawowa nr 9
7. Szkoła Podstawowa nr 11
8. Szkoła Podstawowa nr 6
Sztafeta – dziewczęta (4×400 m)
1. Szkoła Podstawowa nr 9
2. Szkoła Podstawowa nr 10
3. Szkoła Podstawowa nr 5
4. Szkoła Podstawowa nr 4
5. Szkoła Podstawowa nr 11
6. Szkoła Podstawowa nr 12
7. Szkoła Podstawowa nr 6
8. Szkoła Podstawowa nr 8
Punktacja ogólna szkół podstawowych
1. Szkoła Podstawowa nr 9 – 81,5 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 5 – 69,5 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 11 – 66,5 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 7 – 65,0 pkt.
5. Szkoła Podstawowa nr 4 – 55,5 pkt
6. Szkoła Podstawowa nr 10 – 55,5 pkt
7. Szkoła Podstawowa nr. 6 – 53,5 pkt.
8. Szkoła Podstawowa nr. 12 – 40,0 pkt.
GIMNAZJA
Piłka Nożna
1. Publiczne Gimnazjum nr 6
2. Publiczne Gimnazjum nr 1
3. Publiczne Gimnazjum nr 4
4. Publiczne Gimnazjum nr 2
5-6. Publiczne Gimnazjum nr 3
Publiczne Gimnazjum nr 5
Koszykówka – dziewczęta
1. Publiczne Gimnazjum nr 1
2. Publiczne Gimnazjum nr 4
3. Publiczne Gimnazjum nr 6
4. Publiczne Gimnazjum nr 3
5-6. Publiczne Gimnazjum nr 2
Publiczne Gimnazjum nr 5
Koszykówka – chłopcy
1. Publiczne Gimnazjum nr 6
2. Publiczne Gimnazjum nr 2
3. Publiczne Gimnazjum nr 1
4. Publiczne Gimnazjum nr 5
5-6. Publiczne Gimnazjum nr 3
Publiczne Gimnazjum nr 4
Piłka Siatkowa – dziewczęta
1. Publiczne Gimnazjum nr 4
2. Publiczne Gimnazjum nr 5
3. Publiczne Gimnazjum nr 3
4. Publiczne Gimnazjum nr 1
5-6. Publiczne Gimnazjum nr 6
Publiczne Gimnazjum nr 2
Piłka Siatkowa – chłopcy
1. Publiczne Gimnazjum nr 1
2. Publiczne Gimnazjum nr 4
3. Publiczne Gimnazjum nr 6
4. Publiczne Gimnazjum nr 3
5-6. Publiczne Gimnazjum nr 2
Publiczne Gimnazjum nr 5
Sztafeta – dziewczęta (4×400 m)
1. Publiczne Gimnazjum nr 1
2. Publiczne Gimnazjum nr 5
3. Publiczne Gimnazjum nr 4
4. Publiczne Gimnazjum nr 6
5. Publiczne Gimnazjum nr 3
6. Publiczne Gimnazjum nr 2
Sztafeta – chłopcy (4×800 m)
1. Publiczne Gimnazjum nr 6
2. Publiczne Gimnazjum nr 2
3. Publiczne Gimnazjum nr 3
4. Publiczne Gimnazjum nr 4
5. Publiczne Gimnazjum nr 1
6. Publiczne Gimnazjum nr 5
Punktacja ogólna gimnazja
1. Publiczne Gimnazjum nr 1 – 105,0 pkt.
2. Publiczne Gimnazjum nr 6 – 101,5 pkt.
3. Publiczne Gimnazjum nr 4 – 91,5 pkt.
4-5. Publiczne Gimnazjum nr 4 – 69,5 pkt.
Publiczne Gimnazjum nr 5 – 69,5 pkt.
6. Publiczne Gimnazjum nr 3 – 67,0 pkt.
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE (średnie)
Piłka Nożna
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk)
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka)
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 (Budowlanka)
5-6. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
7-8. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
Koszykówka – dziewczęta
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
3. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
4. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
5-6. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk)
7. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Koszykówka – chłopcy
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
2. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
3. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
4-6 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk)
I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
7-9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 (Budowlanka)
Piłka Siatkowa – dziewczęta
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
2. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
3. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka)
5-6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
7-8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1(Elektryk)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
Piłka Siatkowa – chłopcy
1. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
2. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
3. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
4-6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka)
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
7-8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
Sztafeta (4 x 400 m.) – dziewczęta
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
2. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego
3. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
5. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk)
7. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Sztafeta chłopcy (4 x 800 m.)
1. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka)
3. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik)
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik)
Punktacja ogólna szkoły ponadgimnazjalne
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (Ekonomik) – 96,0 pkt.
2. II Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi – 84,0 pkt.
3. IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żółkiewskiego – 82,5 pkt.
4. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa – 78,0 pkt.
5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (Rolnik) – 56,5 pkt.
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (Elektryk) – 52,0 pkt.
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (Samochodówka) – 51,0 pkt.
8. I Katolickie Liceum Ogólnokształcące – 43,5 pkt.
9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 (Budowlanka) – 15,5 pkt.
Trzy pierwsze szkoły z każdej kategorii otrzymywały w nagrodę puchary oraz piłki, ponadto nagrody w postaci koszulek z okolicznościowym nadrukiem otrzymywali zwycięzcy poszczególnych kategorii. Fundatorem nagród był Urząd Miasta Siedlce.
Organizatorzy dziękują szkołom za udział w zawodach a zawodnikom i zawodniczkom za sportową rywalizację.
źródło: TKKF Siedlce; foto: Podlasie24.pl