Koniec pucharowej przygody

W III rundzie podopieczni Marcina Tomaszewskiego ulegli w Mińsku Mazowieckim miejscowej Mazovii II 0:1 i tym samym pożegnali się z tegoroczną edycją okręgowego Pucharu Polski.

Do spotkania pucharowego siedlczanie przystąpili wzmocnieni rezerwowym bramkarzem „jedynki” – Przemysławem Frąckowiakiem. Z kolei pod szyldem Mazovii II wystąpił pierwszy zespół IV-ligowca.

Podobnie jak w spotkaniu z Mazovią w ramach IV ligi lepiej prezentowali się mińszczanie, którzy grali bardziej dojrzały futbol i popełniali mniej błędów. Gospodarze częściej zagrażali bramce Pogoni, z kolei siedlczanie szukali swoich szans kontratakując. W 3 minucie meczu Mateusz Kacprzak zagrał w pole karne i Paweł Wasiluk z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Siedem minut potem szansę na gola miała Mazovia, która za sprawą uderzenia Mateusza Janusiewicza była bliska objęcia prowadzenia. Piłka poleciała jednak nad bramką. Za chwilę Mateusz Kacprzak lobował wychodzącego z bramki Włodzimierza Lisiewicza, ale minimalnie się pomylił. Po dwóch kwadransach ponownie uderzał na bramkę biało-niebieskich Janusiewicz, lecz pewnie w bramce zachował się Przemysław Frąckowiak. W pierwszej połowie siedlczanie mogli grać w osłabieniu. Trzymany w środku pola był Patryk Ciulak i próbując uwolnić się uderzył rywala w twarz. Sędzia Mirosław Świnarski zapomniał jednak… kartek. Dosłownie.

Po zmianie stron jeszcze mocniej zaatakował zespół z Mińska Mazowieckiego. W 55 minucie na uderzenie zdecydował się Jewhen Romanow, na posterunku był Frąckowiak. Siedlecki golkiper skapitulował trzy minuty później. Michał Kozłowski wypatrzył przed szesnastką Rafała Słowika, który pięknym strzałem w okienko bramki dał swojemu zespołowi prowadzenie. Po zdobyciu gola Mazovia w dalszym ciągu atakowała i nie zamierzała bronić korzystnego dla siebie wyniku. W 65 minucie Romanow uderzył przy dalszym słupku, ale nie trafił w światło bramki. W końcówce meczu popis umiejętności dał siedlecki golkiper, który fenomenalnie obronił strzały Romanowa i Michała Bondary. Siedlczanie najlepszą okazję do wyrównania mieli dziesięć minut przed końcem spotkania. Patryk Skrzypek znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisiewiczem i po interwencji bramkarza nie trafił w światło bramki. Za chwilę po rożnym dla siedlczan jeden z obrońców o mały włos nie strzeliłby głową bramki samobójczej. Ostatecznie siedlczanie przegrali z Mazovią II 0:1. W 1/4 finału mińszczanie zmierzą się za tydzień ze Świtem Barcząca.

W drużynie Mazovii wystąpili byli Pogoniści: Jarosław Krajewski i Mateusz Janusiewicz.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie siedlecka Pogoń zagra w najbliższą niedzielę 2 października. Na własnym boisku podejmie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Początek o godzinie 17:30.

28.09.16, 16:05 – Mińsk Mazowiecki

PP OZPN: Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 80

Bramki: Rafał Słowik 58

Mazovia II: 1. Włodzimierz Lisiewicz – 8. Michał Kozłowski, 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman – 16. Jewhen Romanow, 11. Rafał Słowik, 10. Mateusz Janusiewicz, 15. Sebastian Kaczyński, 7. Piotr Sobótka – 9. Michał Bondara

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 3. Piotr Ceranka, 11. Michał Panufnik (46, 14. Rafał Zin), 4. Paweł Łydkowski, 8. Bartosz Szostek – 77. Mateusz Kacprzak (46, 18. Patryk Skrzypek), 10. Sebastian Krawczyk, 7. Dominik Barciak, 17. Paweł Wasiluk (79, 93. Tomasz Kacprzak), 13. Sebastian Szcześniak (68, 27. Mateusz Wassilow) – 95. Patryk Ciulak

Sędzia: Mirosław Świnarski (Siedlce)