czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Rozbita Arka (fotogaleria)

Siedleccy rugbiści podtrzymali zwycięską passę. Podopieczni Andrzeja Kozaka w pierwszej kolejce rundy rewanżowej rozprawili się z Arką Gdynia.

Pogoniści przystąpili do meczu podbudowani zwycięstwem z Budowlanymi Łódź. W momencie pierwszego gwizdka sędziego Arkowcy tracili siedem punktów do drużyny Andrzeja Kozaka, więc bezpośrednie starcie było dla nich ostatnią szansą na przedłużenie nadziei na miejsce drugie lub wyższe.

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Pogoni 12:6. W tej odsłonie były mankamenty w grze siedlczan, ale kilka minut w szatni pomogło w osiągnięciu normalnego, wysokiego poziomu. Po przerwie siedlczanie dołożyli jeszcze 14 punktów i spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Kozaka 26:6.

W niedzielę 16 października rugbiści Pogoni wezmą udział w III turnieju Mistrzostw Polski Seniorów. Areną zmagań siódemkowców będzie Gniezno. Tydzień później siedlczanie podejmą Budowlanych Lublin (23 października, 15:00).

08.10.16, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 26:6 (12:6)

Punkty: Przemysław Rajewski 6 (3 pd), Paweł Antoszczuk 5 (P), Tomasz Biernacki 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P) – Tomasz Stępień 6 (2 K)

Pogoń: 1. Paweł Tokarski (72, 17. Paweł Krasuski), 2. Mykoła Kirsanow (72, 21. Rafał Biernacki), 3. Adrian Chróściel (74, 16. Jakub Słowik), 4. Dawid Dybowski (71, 19. Mateusz Siekierka), 5. Marek Mirosz, 6. Norbert Kargol, 7. Paweł Antoszczuk (70, 24. Grzegorz Muszyński), 8. Maciej Panasiuk, 9. Daniel Trybus, 10. Daniel Gdula (75, 23. Kornel Wereda), 20. Tomasz Biernacki (73, 11. Mateusz Dąbrowski), 12. Michał Węzka, 13. Bartosz Nasiłowski, 14. Mateusz Lament (72, 22. Paweł Stempel), 15. Przemysław Rajewski

Arka: 1. Daniel Podolski, 2. Piotr Bojke, 3. Radosław Bysewski, 4. Arkadiusz Zdunek, 21. Oskar Zypper, 7. Władysław Grabowski, 22. Jarosław Paszkowski, 8. Paweł Dąbrowski, 26. Mateusz Szyc, 25. Tomasz Stępień, 13. Tomasz Witt, 12. Mateusz Plichta, 11. Radosław Rakowski, 14. Tomasz Szmytkowski, 15. Wiktor Zaradzki