Pewnym krokiem z Sanokiem (fotogalerie)

Siatkarze z Siedlec nie zgubili formy w czasie dwutygodniowej przerwy. KPS wygrał 3:0 z TSV Sanok.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka po inauguracyjnym zwycięstwie 3:0 z Norwidem mieli kilkanaście dni spokoju przed czekającym ich maratonem. Domowe spotkanie z TSV rozpoczęło 14-dniowy maraton, w czasie którego siedlczanie rozegrają 4 spotkania.

Siedlczanie źle weszli w mecz. TSV to wykorzystał i osiągnął kilkupunktową przewagę. KPS krok po kroku nadrabiał stracony dystans i doprowadził do remisu (18:18). W końcówce dwa skuteczne ataki Jakuba Buckiego przesądziły o zwycięstwie 25:23. W drugim secie siedlczanie nie powtórzyli błędu z pierwszych minut spotkania. W najlepszym momencie środkowej partii gospodarze osiągnęli prowadzenie 21:12 i po prostu nie mogli go roztrwonić. W ostatniej odsłonie goście z Sanoka po czasie odwrócili wynik z 4:7 na 9:7, jednak nie było ich stać na nic więcej. KPS przeważał w każdym elemencie, co pomogło w zwycięstwie do 19 i w całym meczu 3:0.

PLANY KPS

W sobotę 22 października o 17:00 KPS Siedlce wyjedzie do Hajnówki, aby zmierzyć się w regionalnych derbach z SKS.

15.10.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – TSV Sanok 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 15. Kamil Szaniawski

MVP: Bartosz Zrajkowski