sobota, 20 kwietnia 2024r.

Unia odprawiona z kwitkiem

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku Unię Warszawa 4:2.

Mecz podopieczni Marcina Tomaszewskiego rozpoczęli w praktycznie I-ligowym zestawieniu. Ponadto swoją szansę po powrocie do zdrowia otrzymali Łukasz Wójcik i Luka Štefanac.

Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli siedlczanie. Trzy okazję na zdobycia gola zmarnował Piotr Kurbiel. W 19 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dominik Barciak, piłkę odbił bramkarz, a z dobitką Cezarego Demianiuka ponownie poradził sobie golkiper przyjezdnych. Za chwilę okazję mieli goście, lecz ze strzałem Krystiana Lewandowskiego poradził sobie wychodzący z bramki Przemysław Frąckowiak. W 25 minucie padł pierwszy gol. Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony, akcję skutecznie zamknął Piotr Krawczyk. Kilka minut później główkował Kurbiel, ale niecelnie. Znać o sobie dał również Alban Sulejmani, jednak po jego akcji Pogoniści mieli jedynie rzut rożny. W 41 minucie Macedończyk zdobył gola. Po faulu na Kurbielu podszedł do piłki ustawionej na 25 metrze i uderzył nie do obrony.

Po zmianie stron z siedlczan jakby zeszło powietrze. Gra nie była już tak szybka, a goście pozwalali sobie na groźne sytuacje pod bramką Frąckowiaka. Trzy minuty po wznowieniu gry uderzał Alan Raczko i Frąckowiak z problemami uchronił swój zespół przed stratą bramki. Skapitulował w 63 minucie. Mateusz Bui indywidualnie ograł Łukasza Wójcika i bez większych problemów pokonał siedleckiego bramkarza. Sześć minut później uderzał z dystansu Luka Štefanac, ale niecelnie. W 73 minucie Sulejmani zszedł z prawego skrzydła do środka i uderzył z lewej nogi tuż przy słupku dając Pogoni kolejnego gola. Za chwilę przełamać mógł się Kurbiel, ale znowu chybił. W 85 minucie Pogoniści prowadzili już 4:1 po samobójczym trafieniu w zamieszaniu Patryka Mastalerza. Wynik ustalił w końcówce meczu Alan Raczko uderzając po błędzie obrońców Pogoni. Siedlczanie dobić rywala mogli w ostatniej akcji meczu, lecz Mateusz Kacprzak trafił w słupek.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie Pogoniści rozegrają w sobotę 22 października o 15:00 w Przasnyszu z MKS.

16.10.16, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Unia Warszawa 4:2 (2:0) Widzów: 40

Bramki: Piotr Krawczyk 25, Alban Sulejmani 41, 73, Patryk Mastalerz 85 (s) – Mateusz Bui 63, Alan Raczko 89

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 95. Patryk Ciulak (61, 17. Łukasz Wójcik), 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 8. Daniel Chyła – 19. Alban Sulejmani (87, 14. Mateusz Kacprzak), 6. Marcin Paczkowski, 7. Dominik Barciak (61, 27. Luka Štefanac), 20. Piotr Krawczyk, 21. Cezary Demianiuk (87, 22. Paweł Wasiluk) – 18. Piotr Kurbiel

Unia: 1. Patryk Kozierkiewicz – 18. Kamil Kucharski (78, 14. Artur Piskorz), 4. Patryk Mastalerz, 8. Bartosz Gołaszewski, 6. Michał Wierzchoń – 11. Artur Rozum (58, 9. Mateusz Wiśniewski), 16. Mateusz Górski (71, 15. Michał Hęciak), 7. Krystian Lewandowski (84, 21. Szymon Michoński), 19. Radosław Bryzek, 10. Mateusz Bui – 2. Alan Raczko

Żółta kartka: Patryk Mastalerz 40

Sędzia: Michał Wrochna (Radom)