Medalobranie

W Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w zapasach w kat. juniorki i młodziczki. Zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe zgarnęły 13 medali.

Jesień to czas grzybobrania. Zapaśniczki WLKS Siedlce w miniony weekend nie wybrały się wprawdzie na grzyby, lecz na maty siłowni WLKS, ale zbiór (wprawdzie nie grzybów, a medali), który miał tam miejsce, jest godny wytwornego „grzybiarza”… znaczy się sportowca.Wszystko za sprawą Otwartych Mistrzostw Mazowsza w zapasach w kat. juniorki i młodziczki, które miały miejsce w Siedlcach. Zapaśniczki z klubu WLKS nie próżnowały i zdobyły łącznie 13 medali, w różnych kolorach.

Złote medale w kat. młodziczek zawisły na szyjach: Dominiki Rymuzy w kat. 32 kg, Adrianny Zagdańskiej w kat. 52 kg, Angeliki Izdebskiej w kat. 57 kg i Klaudii Kudelskiej w kat. 62 kg. Ze srebrnych krążków cieszyły się: Klaudia Podgórzak w kat. 37 kg, Natalia Kłos w kat. 52 kg, Weronika Kruk w kat. 57 kg oraz Milena Skup w kat. 67 kg. Na trzecim stopniu podium stanęły: Daria Skóra w kat. 48 kg i Wioleta Jastrzębska w kat. 67 kg.

W kat. juniorek trzy zawodniczki zajęły pierwsze miejsca. Były to: Karolina Urban w kat. 48 kg, Magdalena Kisielińska w kat. 61 kg i Magdalena Sasim w kat. 72 kg.

Chociaż wiele z wyżej wymienionych zawodniczek nie miało rywalek w swoich kategoriach wagowych i medale przyznano im bez walki, ale medal to medal.

WLKS zdecydowanie wygrał klasyfikację zespołową dziewcząt.

źródło: własne / sport zona; foto: Maciej Sztajnert