Bez punktów z Przasnysza

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali na wyjeździe z MKS Przasnysz 1:2. Bramkę dającą prowadzenie Pogonistom w tym spotkaniu zdobył Krystian Zbieć.

W meczu drużyna z Siedlec wzmocniona została dwoma I-ligowcami: Łukaszem Wójcikiem i Piotrem Krawczykiem. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jakub Malinowski, który wrócił do gry po kontuzji.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku w Przasnyszu. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, gra toczyła się w środku pola i mało było klarownych sytuacji. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony padły dwa gole. Pierwsze trafienie zanotowali siedlczanie, kiedy to Krystian Zbieć uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera i piłka wtoczyła się do siatki. Niestety, gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą.

Kilka minut po zmianie stron gospodarze zdobyli drugą bramkę. W polu karnym ręką zagrał defensor Pogoni – Paweł Wasiluk i po rzucie karnym MKS Przasnysz objął prowadzenie. Później siedlczanie próbowali dojść do głosu i dwukrotnie po główkach Piotra Krawczyka i Krystiana Zbiecia mogli pokusić się o gole. Niestety, Pogoniści strzelali niecelnie. Również gospodarze mieli szansę na bramkę, jednak świetną interwencją popisał się Jacek Kozaczyński. W końcówce meczu Pogoniści dążyli do wyrównania, a szansę na to mieli Piotr Ceranka, Piotr Krawczyk (trafił w słupek) i Patryk Skrzypek, uderzając w boczną siatkę.

PLANY POGONI II

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 29 października o 19:00 z Bugiem Wyszków. Mecz odbędzie się w Siedlcach, na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.

22.10.16, 15:05 – Przasnysz

IV liga: MKS Przasnysz – Pogoń II Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Kamil Rutkowski 43, Michał Pragacz 52 k – Krystian Zbieć 37

Pogoń II: Jacek Kozaczyński – Paweł Wasiluk, Piotr Ceranka, Paweł Łydkowski, Łukasz Wójcik – Patryk Ciulak, Sebastian Krawczyk, Dominik Barciak, Piotr Krawczyk, Mateusz Kacprzak (60 Patryk Skrzypek) – Krystian Zbieć (75 Jakub Malinowski)

Sędzia: Piotr Chyba (Płock)