5 setów w Hajnówce

Trzeci beniaminek i trzecie zwycięstwo odniósł KPS Siedlce w I lidze. Tym razem nie przyszło ono jednak tak łatwo. Siedlczanie rzutem na taśmę wygrali z SKS Hajnówka 3:2.

Przed wyjazdem do Hajnówki KPS Siedlce miał na koncie dwa wygrane mecze bez straconego seta. W przeciwieństwie do rywala, który z jednym punktem zajmował miejsce w dole tabeli.

Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka dobrze zaczęli sobotnie spotkanie i pewnie wygrali pierwszego seta do 19. Dwie następne partie padły jednak łupem gospodarzy. W czwartym secie SKS prowadził już 18:15, ale siedlczanom udało się odwrócić losy spotkania. W tie-breaku inicjatywę ponownie mieli gospodarze. KPS objął prowadzenie dopiero przy piłce meczowej, którą wykorzystał po błędzie rywala.

PLANY KPS

Już w najbliższą środę 26 października KPS Siedlce rozegra spotkanie na własnym parkiecie. O godzinie 19:00 podejmie lidera rozgrywek Ślepsk Suwałki.

22.10.16, 17:00 – Hajnówka
I liga: SKS Hajnówka – KPS Siedlce 2:3 (19:25, 25:20, 25:19, 27:29, 13:15)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski