Status quo zachowane (fotogalerie)

Siedleccy rugbiści zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu w Pucharze Polski Ekstraligi. Podopieczni Andrzeja Kozaka poradzili sobie z Budowlanymi Lublin.

Po wygranej Budowlanych Łódź w Gdyni siedlczanie zostali postawieni pod ścianą. Team Kozaka nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów z lubelskim beniaminkiem. Na ławce rywali zasiadł Stanisław Więciorek, natomiast w wyjściowej piętnastce znaleźli się równie dobrze znani w Siedlcach: Jakub Bobruk, Piotr Psuj i Piotr Skałecki.

W pierwszej połowie lubelscy Budowlani byli równorzędnym rywalem dla siedlczan. Gospodarze byli jednak bardziej konkretni. Po 6 minutach gry przyłożył Daniel Trybus, finalizując pierwszą ofensywną akcję Pogoni w meczu. Po pół godzinie gry Przemysław Rajewski zaliczył akcję 5+2, ustalając tym samym wynik do przerwy na 12:0. Druga połowa przebiegła pod znakiem dominacji drużyny Kozaka. W 57 minucie Rajewski przyłożył po przebojowym rajdzie lewą flanką. Dziesięć minut później Trybus powiększył dorobek Pogoni o kolejne pięć punktów, zapewniając tym samym gospodarzom dodatkowy punkt za ofensywną grę. W końcówce Robinson Kelberashvili postarał się o honorowe punkty dla rugbistów z Koziego Grodu. Siedlczanie mogli wygrać wyżej, jednak w kilku sytuacjach przekombinowali w decydujących momentach.

W sobotę 29 października o 14:00 Pogoń zmierzy się w meczu na szczycie z Budowlanymi Łódź. Od wyniku tego spotkania zależy kto zagra w finale Pucharu Polski Ekstraligi, który zostanie rozegrany 11 listopada.

23.10.16, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:5 (12:0)
Punkty: Przemysław Rajewski 12 (2 P, pd), Daniel Trybus 10 (2 P) – Robinson Kelberashvili 5 (P)
Pogoń: 1. Tomasz Gołąb (72, 16. Rafał Słowik), 2. Rafał Biernacki (53, 17. Paweł Krasuski), 3. Adrian Chróściel (75, 19. Paweł Zając), 4. Dawid Dybowski (72, 11. Kamil Łódzki), 5. Marek Mirosz, 6. Norbert Kargol (63, 24. Grzegorz Muszyński), 7. Paweł Antoszczuk, 8. Maciej Panasiuk, 9. Daniel Trybus (77, 23. Kornel Wereda), 10. Daniel Gdula, 20. Tomasz Biernacki (65, 22. Adam Dudek), 12. Michał Węzka, 13. Bartosz Nasiłowski, 14. Mateusz Lament (75, 21. Mateusz Dąbrowski), 15. Przemysław Rajewski

Żółte kartki: Maciej Panasiuk 72 – Sebastian Berestek 63