wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Finał nie dla Pogoni

Podopieczni Andrzeja Kozaka przegrali z Budowlanymi Łódź i stracili szansę na udział w finale Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 11 listopada.

Pogoniści przystępowali do meczu z 2-punktowym handicapem. W wyjściowym składzie zabrakło reprezentantów Ukrainy, których zatrzymały klubowe obowiązki w swojej rodzimej lidze. Budowlani postawili na nogi kluczowych zawodników. W piętnastce łodzian nie zabrakło miejsca dla siedlczanina, Michała Mirosza.

Po siedmiu minutach po dwóch niepotrzebnych błędach Pogoń przegrywała 0:12. W dalszej części pierwszej połowy siedlczanie przeważali, ale nie przełożyli tego na punkty. Raz gościom udało się przyłożyć, ale sędzia cofnął akcję. W drugiej połowie Budowlani poprawili swoją grę, zdobyli kolejne punkty, a z Pogoni zeszło powietrze. Łodzianie dzięki zwycięstwu 29:0 zapewnili sobie wygranie grupy A i atut własnego boiska w finale Pucharu Polski Ekstraligi.