Realizacja taktyki kluczem do sukcesu

W meczu 6 kolejki KPS Siedlce pokonał we Wrześni miejscowy Krispol, nie tracąc ani jednego seta.

Siedlczanie przystępowali do meczu z Krispolem kilka dni po dotkliwej porażce w pojedynku na szczycie ze Ślepskiem Suwałki. Krispol w pięciu kolejkach zebrał o oczko więcej niż KPS. Trzeba jednak pamiętać, że siatkarze z Wrześni (w tym znani siedleckim kibicom Mateusz Jasiński i Sebastian Matula) rozegrali o jeden mecz więcej. Siedlecki zespół chciał ponadto przełamać ligową niemoc wobec Krispolu od chwili, gdy przejął go były coach KPS, Sławomir Gerymski. Co ciekawe ostatni raz KPS ograł team z Wrześni w styczniu 2015 roku, gdy siedlecki zespół prowadził – nie kto inny jak… Gerymski.

Siedlecki zespół na początku pierwszego seta osiągnął kilkupunktową przewagę. Spokojna gra i kontrola wydarzeń na parkiecie umożliwiła graczom Witolda Chwastyniaka utrzymać dystans i wygrać premierową partię. Mniej więcej do połowy drugiego seta żadnemu zespołowi nie udało się „odskoczyć” na więcej niż 2 punkty. Kiedy KPS wyszedł na 4-punktowe prowadzenie, nie pozwolił Krispolowi na więcej. Do pełni szczęścia brakowało tylko wygrania trzeciej partii. A ta przebiegała bardzo podobnie do poprzedniej i także zakończyła się triumfem siedlczan.

I set: 1:4, 5:8, 9:12, 13:16, 14:20, 21:25
II set: 4:3. 6:8, 11:12, 12:16, 16:20, 21:25
III set: 4:3, 7:8, 11:12, 13:16, 15:20, 20:25

OCENA MECZU – Maciej Nowak

Wiedzieliśmy, że gracze Krispolu dysponują dobrą zagrywką, a mimo to nie pozwoliliśmy im odrzucić się od siatki. Dobrze przyjmowaliśmy zagrywkę, co miało decydujące znaczenie. Momentami osiągaliśmy 60%-ową skuteczność w tym elemencie. Taktyka założona na to spotkanie została w pełni zrealizowana, za co należą się słowa pochwały dla wszystkich chłopaków. Tworzy się naprawdę fajny zespół, o czym świadczy atmosfera w trakcie meczów i poza nimi.

PLANY KPS

W sobotę 5 listopada o 18:00 KPS podejmie na własnym parkiecie kolejnego rywala z górnej części tabeli – Wartę Zawiercie.