Pechowo przegrana końcówka (fotogaleria)

Na zakończenie 8. kolejki I ligi mężczyzn koszykarze SKK Siedlce przegrali ze Spójnią Stargard (74:75).

Koszykarze z Siedlec chcieli przerwać świetną passę Spójni Stargard, która w obecnych rozgrywkach nie zaznała jeszcze goryczki porażki. Podopieczni trenera Krzysztofa Koziorowicza w kilku spotkaniach w tym sezonie mieli spore kłopoty, jednak za każdym razem wychodzili z opresji obroną ręką. Tak również było w niedzielny wieczór na Mazowszu.

W pierwszej połowie koszykarze ze Stargardu kontrolowali przebieg meczu. Motorem napędowym gości był Marcin Dymała, którego wszechstronność mogła imponować. Niedzielny pojedynek obwodowy zakończył z bilansem 13 punktów, 11 zbiórek oraz 9 asyst. Swoje trzy grosze dołożył również Hubert Pabian, który od dłuższego czasu znajduje się w bardzo dobrej formie.

Zawodnicy z Siedlec nie grali źle. Podopieczni trenera Teohara Mollova wygrali w niedzielnym spotkaniu trzy kwarty, jednak w końcówce zabrakło im chłodnej głowy. Przy stanie 74:73 gospodarze popełnili prostą stratę, którą momentalnie wykorzystali goście z Pomorza Zachodniego.

W szeregach SKK tradycyjnie wyróżniał się Rafał Król, który momentami grał znakomicie. Jego rzuty z dystansu pozwoliły gospodarzom odrobić straty do rywali, a następnie wyjść na minimalne prowadzenie. Na pochwałę zasługuje również Marcin Pławucki, który szczególnie w trzeciej kwarcie dwoił się i troił.

06.11.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – Spójnia Stargard 74:75 (18:28, 20:17, 19:16, 17:14)