Zwycięstwo na szczycie (fotogaleria)

W 7 kolejce I ligi siatkówki mężczyzn KPS Siedlce pokonał na własnym parkiecie 3:1 Wartę Zawiercie. Tym samym siedlczanie wyprzedzili w tabeli zajmującego dotychczas drugą lokatę rywala.

Po pewnym zwycięstwie na trudnym terenie we Wrześni, KPS Siedlce czekał kolejny przeciwnik z czołówki tabeli. Mocnym punktem przyjęcia, zajmującej drugie miejsce drużyny Warty Zawiercie, jest zeszłoroczny gracz KPS Kamil Gutkowski.

Początek spotkania ułożył się idealnie dla KPS. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka szybko wyszli na prowadzenie 5:1 i utrzymywali bezpieczną przewagę przez całą partię. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła, to Warta zdystansowała KPS w tym secie do 14. Kolejne dwie partie były bardziej zacięte. Jedna z drużyn osiągała kilkupunktową przewagę, ale druga w końcówce wyrównywała. Więcej „zimnej krwi” zachowali gospodarze i ostatecznie wygrali oba sety do 23.

PLANY KPS

Następne pierwszoligowe spotkanie KPS rozegra w sobotę 12 listopada. Wówczas o godzinie 18:00 spotka się w Krakowie z miejscową drużyną AGH.

05.11.16, 18:15 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Siedlce – Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 14:25, 25:23, 25:23)
KPS: 2. Maciej Polański, 6. Piotr Łukasik, 10. Moustapha M’Baye, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki, 17. Bartosz Zrajkowski i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 11. Jakub Gontarewicz, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski
Warta: 1. Jarosław Macionczyk, 3. Łukasz Swodczyk, 5. Michał Żuk, 6. Kamil Gutkowski, 8. Łukasz Kaczorowski, 12. Sebastian Warda i 9. Dawid Ogórek (libero) oraz 11. Bartosz Dzierżanowski, 15. Paweł Filipowicz (libero)

MVP: Moustapha M’Baye