(Nie)wzmocnione rezerwy

Rezerwy siedleckiej Pogoni uległy w ostatnim meczu na własnym boisku w rundzie jesiennej KS Łomianki 0:3.

W biało-niebieskich zabrakło z powodu kontuzji Patryka Ciulaka, Pawła Łydkowskiego oraz Pawła Wasiluka. Na ich miejsce do składu wskoczyło kilku zawodników I-ligowca.

Posiadanie piłki w spotkaniu było po stronie Pogoni. Tyle pozytywów można powiedzieć na temat gry dublerów z Siedlec. Zespół gości wykorzystał swoje sytuacje i umiejętnie bronił korzystnego wyniku. W 10 minucie pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli goście za sprawą niecelnego uderzenia Patryka Gaca. Za chwilę groźnie odpowiedział Alban Sulejmani, po którego strzale piłka odbiła się od Przemysława Sawickiego i prawie wpadła do bramki. W 17 minucie Damian Świerblewski trafił w boczną siatkę. Najlepszą okazję dla Pogoni w tym spotkaniu miał w 22 minucie Piotr Krawczyk, który trafił w poprzeczkę, a dobijając minimalnie chybił. Zemściło się to w 26 minucie. Cezary Kałan zagrał do Karola Szeligi, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Przemysławowi Frąckowiakowi. Za chwilę piłka ponownie zatrzepotała w bramce siedlczan. Dośrodkowanie z lewej strony pechowo przeciął Piotr Ceranka i goście prowadzili już 2:0. Zespół z Łomianek świetną sytuację miał jeszcze w 38 minucie, kiedy to do bramki nie trafił Kałan.

Po zmianie stron Pogoniści ruszyli do ataku, ale nie potrafili stworzyć bramkowych sytuacji. Goście umiejętnie się cofnęli i bronili korzystnego wyniku, czekając na swoje okazje z kontr. Pierwszą okazję bramkową, podobnie jak w pierwszej połowie miał Gac, lecz dobrze interweniował Frąckowiak. Odpowiedział minutę później Świerblewski, jednak przegrał pojedynek z Pawłem Wysockim. W 65 minucie po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Sebastiana Krawczyka, który uderzył obok słupka. W 70 minucie po jednej z kontr Mateusz Sołtys mógł pokusić się o trzecią bramkę dla Łomianek, lecz odwrócił się z piłką i z kilku metrów strzelił wprost w Frąckowiaka. Dzieła zniszczenia dokonał jednak w 79 minucie Daniel Ziąbski celnie uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

PLANY POGONI II

Ostatni mecz w rundzie jesiennej siedlczanie rozegrają już za tydzień. W sobotę 19 listopada o 11:00 w Warszawie zmierzą się z miejscowym Hutnikiem.

13.11.16, 18:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – KS Łomianki 0:3 (0:2) Widzów: 60

Bramki: Karol Szeliga 26, Piotr Ceranka 33 (s), Daniel Ziąbski 79

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 6. Marcin Paczkowski, 16. Łukasz Wójcik – 24. Damian Świerblewski (85, 13. Tomasz Kacprzak), 10. Marcin Burkhardt (46, 17. Maciej Wojczuk), 7. Dominik Barciak, 20. Piotr Krawczyk, 11. Alban Sulejmani – 25. Piotr Kurbiel (83, 9. Krystian Zbieć)

Łomianki: 1. Paweł Wysocki – 17. Przemysław Sawicki, 20. Łukasz Prusik, 23. Daniel Ziąbski (89, 16. Filip Krzeszowski), 5. Tomasz Kaczmarek – 10. Mateusz Kowalski, 19. Patryk Gac, 13. Karol Szeliga, 25. Cezary Kałan (90+3, 24. Przemysław Jóźwiak), 21. Mateusz Makowski (78, 14. Konrad Izdebski) – 18. Mateusz Sołtys (90+3, 8. Artur Zabłocki)

Żółte kartki: Krystian Zbieć 90+3 – Tomasz Kaczmarek 58, Przemysław Sawicki 82

Sędzia: Karol Rychlewski (Ciechanów)