Pewne zwycięstwo wicelidera (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 10 kolejce I ligi przegrali z Sokołem Łańcut 75:87.

Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Większych szans Sokoła nie przekreśliła nawet niespodziewana porażka w ostatniej kolejce z Notecią Inowrocław. – Sokół Łańcut jest w tej chwili najlepszym zespołem w lidze i faworytem do awansu, tak uważam. Wygrać z nimi będzie piekielnie ciężko. Każdy z nas będzie musiał wspiąć się na swoje wyżyny ale stać nas na dobrą grę, wierzymy w siebie i będziemy walczyć – tłumaczył przed meczem Marcin Pławucki.

Podopieczni trenera Teohara Mollova w pierwszej kwarcie zaskoczyli rywali. Siedlczanie dzięki znakomitej skuteczności, szybko objęli prowadzenie 15:8. Perfekcyjnie mecz rozpoczął kapitan Rafał Sobiło, który tylko w premierowej odsłonie zdobył 11 punktów.

Im dalej w las tym zarysowała się jednak przewaga Sokoła. Goście z Podkarpacia już od drugiej kwarty kontrolowali przebieg meczu, narzucając rywalom swój styl gry. Nie do zatrzymania był tradycyjnie 35-letni Marcin Sroka, który w całym spotkaniu trafił aż 6 „trójek”. Ostatecznie licznik byłego reprezentanta Polski zatrzymał się na 30 punktach, 9 zbiórkach oraz jednej asyście.

Ambicji i determinacji koszykarzom z Siedlec z pewnością nie można odmówić. Jeszcze w czwartej kwarcie gospodarze rzucili wszystko na jedną szalę i starali się odwrócić losy spotkania. Nic z tego. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego okazali się zbyt doświadczoną drużyną, aby roztrwonić ciężko wypracowane prowadzenie.

16.11.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – Sokół Łańcut 75:87 (25:22, 18:29, 11:21, 21:15)