KPS odwrócił losy meczu

KPS Siedlce wygrał 3:2 z Norwidem Częstochowa w meczu V rundy Pucharu Polski, choć po dwóch setach przegrywał 0:2.

KPS miał juz okazję mierzyć się z Norwidem w lidze w bieżącym sezonie. W pierwszej kolejce trwającej kampanii siedlczanie wygrali 3:0.

Trener Witold Chwastyniak dał w Częstochowie szansę gry rezerwowym. Pierwsze dwa sety nie przebiegły po myśli KPS i goście zostali postawieni pod ścianą. W trzecim secie Norwid prowadził 17:14, ale nie dowiózł korzystnego wyniku do końca. Rezerwowi poprowadzili siedlczan do zwycięstwa na przewagi. Czwarty set był wyrównany tylko do stanu 6:6, później KPS osiągnął zdecydowaną przewagę i doprowadził do tie-break. W najkrótszej z partii siedlczanie zachowali stoicki spokój i zrobili użytek ze swoich ogromnych możliwości, wygrywając do 11 i cały mecz 3:2.

PLANY KPS

W sobotę 19 listopada o 18:15 KPS Siedlce podejmie SMS PZPS Spała. Na kolejny mecz pucharowy przyjdzie poczekać do 30 listopada, kiedy drużyna Chwastyniaka zagra w Sanoku z innym beniaminkiem – TSV.

16.11.16, 18:00 – Częstochowa
IV runda Pucharu Polski: Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 2:3 (25:22, 25:17, 23:25, 18:25, 11:15)
KPS: 5. Sławomir Zemlik, 8. Krzysztof Gibek, 10. Moustapha M’baye, 15. Kamil Szaniawski, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 17. Bartosz Zrajkowski i 9. Konrad Małek (libero) oraz 1. Mateusz Januszewski (libero), 2. Maciej Polański 6. Piotr Łukasik, 11. Jakub Gontarewicz, 12. Mateusz Błasiak, 16. Jakub Bucki

Awans: KPS Siedlce